شهرداری امکان بی خطرسازی زباله های عفونی را ندارد

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج از کم کاری و بی توجهی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی البرز نسبت به ساماندهی زباله های عفونی انتقاد کرد و آن را تهدید جدی برای سلامت شهروندان و محیط زیست خواند!

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، فریده بزنی بیرانوند در صد و بیست و سومین جلسه شورای شهر کرج  که امروز یکشنبه ۱۴ بهمن برگزار شد، گفت: جمع آوری و بی خطرسازی زباله‌های عفونی به عهده شهرداری نیست و طبق قانون از وظایف وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی هر استان است.

وی ادامه داد: متأسفانه دانشگاه علوم پزشکی به وظیفه خود در این خصوص عمل نمی‌کند و علی رغم مکاتبات صورت گرفته، در جلسات مرتبط با این موضوع هم شرکت نمی‌کند.

عضو پارلمان محلی کرج در ادامه ابراز کرد: در حال حاضر شهرداری به حسب وظیفه قانونی و ذاتی خود مبنی بر جمع‌آوری پسماندهای شهری، این زباله‌ها را جمع‌آوری و دفن می‌کند ولی امکان بی خطرسازی آنها را ندارد. بزنی بیرانوند خاطر نشان کرد: بی خطرسازی پسماندهای عفونی با دستگاه‌های خاصی انجام می ‎ ‌شود و این کار باید توسط دانشگاه علوم پزشکی صورت بگیرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: شورای شهر صرفاً شورای شهرداری نیست و وظیفه نظارتی به تمامی اموری دارد که به شهر و شهروندان مربوط می‌شود.

وی ادامه داد: وجود پسماندهای عفونی در شهر سلامت مردم را به خطر انداخته و آسیب جدی به محیط زیست وارد می‌کند به همین دلیل دانشگاه علوم پزشکی باید برای ساماندهی وضعیت موجود به طور جدی وارد عمل شود. بزنی بیراوند در پایان گفت: شورای پنجم شورایی مطالبه‌گر است و مصلحت شهر و شهروندان را اولویت خود قرار داده و در این زمینه با هیچ کسی تعارف ندارد.

۴۶

کد خبر 1228606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =