تخصیص ۳۰ درصد از مجموع پروژه های مخابراتی استان به خلخال

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: برای حذف شکاف دیجیتالی ایجاد شده بین خلخال با سایر مناطق این استان در سال جاری و سال آینده ۳۰ درصد از مجموع پروژه های مخابراتی استان به این شهرستان تخصیص یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، بهروز رزمی بیان کرد: با تاکید استاندار اردبیل ایجاد زیرساخت های لازم برای پوشش تلفن همراه در ۵۶ نقطه گردشگری این استان از جمله ۱۳ نقطه گردشگری خلخال در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: همچنین ۲ منطقه نمونه گردشگری ازناو و اندبیل خلخال تا تابستان سال ۹۸ از پوشش کامل تلفن همراه اول برخوردار می شوند.

رزمی گفت: سال آینده کل مسیر جاده اصلی خلخال به فیروزآباد تا تقاطع سرچم به اردبیل و راه در حال احداث خلخال به منجیل تا انتهای حوزه استحفاظی استان اردبیل در روستای ماجولان زیرپوشش تلفن همراه اول قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: خلخال و گرمی از لحاظ برخورداری از زیرساخت های مخابراتی محروم تر از سایر شهرستان های استان هستند و ارتقای زیرساخت های مخابراتی این ۲ منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل افزود: تا تابستان سال آینده ۷۷ روستای خلخال زیر پوشش خدمات اینترنت پرسرعت قرار می گیرند.

وی اظهار داشت: در ۱۰ ماه امسال با نصب آنتن های بی تی اس تقویت امواج تلفن همراه ۱۴ روستای خلخال زیر پوشش تلفن همراه اول قرار گرفته و با ایجاد رومینگ تلفن همراه اول امکان استفاده از اپراتور ایرانسل در ۴۰ روستا نیز فراهم شد.

رزمی افزود: تلفن های همراه روستایی در ۱۳ روستای خلخال از نسل اول به نسل سوم و چهارم ارتقا یافته است.

۴۶

کد خبر 1228865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =