۰ نفر
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰
طلای جهانی با کاهش تقاضا، ارزان شد

فارس نوشت: قیمت جهانی طلا با کاهش تقاضا برای این فلز گران‌بها ۶.۲۸ دلار کاهش یافت و هر اونس به ۱۳۱۱.۷۰ دلار رسید.

با بروز نشانه‌هایی از پیشرفت در مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین و با تقویت دلار که سبب شد تا دوری از ریسک کردن در بازار اندکی کمرنگ شود، قیمت طلا در معاملات امروز کاهش یافت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۶.۲۸ دلار کاهش ۱۳۱۱.۷۰ دلار فروخته شد. این فلز گران‌بها پنج شنبه گذشته به ۱۳۲۶.۳۰ دلار، بالاترین قیمت از ۲۶ آوریل افزایش یافته بود.

مارگارت یانگ، تحلیلگر بازارهای سی ام سی گفت: «افت قیمت از بالاترین رقم روز پنج شنبه با کمرنگ شدن اشتیاق برای دارایی‌های امن همراه شده است زیرا آمریکا و چین به توافق کردن نزدیک می‌شوند و سیاست‌گذاری بانک مرکزی آمریکا نیز مشخص شده است.»

لاری کادلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید که طرفدار پایان دادن به جنگ تعرفه‌های تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان است، گفت مذاکرات تجاری آمریکا و چین «جو خوبی» دارد اما کار زیادی مانده انجام شود.

در عین حال، ارزش دلار در برابر ین با پشتوانه تقویت آمارهای مشاغل آمریکا، در نزدیکی بالاترین رقم یک هفته گذشته قرار دارد.

یانگ ادامه داد: «گزارش قوی فرصت‌های شغلی در بخش غیرکشاورزی، نشان می‌دهد که اقتصاد آمریکا قوی حرکت می کند و این امر تقاضا برای دارایی‌های امن نظیر طلا را کاهش داده است.»

وی افزود: این اتفاق نتوانست دیدگاه بازار در مورد موضع ملایم فدرال رزرو را تغییر دهد

علی‌رغم نشانه‌هایی از اقتصاد قوی، به میزان زیادی انتظار می رود، فدرال رزرو به لطف نگرانی در مورد رشد جهانی اقتصادی به ویژه در چین و اروپا، نرخ بهره را امسال ثابت نگاه دارد.

دنیل هاینس، تحلیلگر بانک زدای‌ان گفت: «سرمایه‌گذاران اکنون بر مذاکرات تجاری و آنچه از آن بیرون می‌آیدمتمرکز شده‌اند.»

17231

کد خبر 1228974

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =