سرلشکر باقری: ایران به قدرت بزرگی در غرب آسیا بدل شده است

تسنیم نوشت: رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: این افتخار بزرگی برای ملت ایران است که بعد از تجربه دو قرن حقارت امروز به قدرت بزرگی در جنوب غرب آسیا بدل شده است.

سرلشکر محمدحسین باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز در همایش نگهداری و تعمیرات نیروهای مسلح که در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزاری شد، طی سخنانی اظهار کرد: شاید ما به دلیل قرار گرفتن در مرکز انقلاب عظمت آن را خیلی درک‌ نکنیم. وقوع انقلاب اسلامی برای کشوری که حداکثر وابستگی به آمریکا را داشت یک معجزه الهی بود. ارتش آن روز بایستی در جهت استراتژی آمریکا سازماندهی می‌شد و دفاع "مردم پایه" جایگاه اندکی در راهبردهای آن زمان داشت. به برکت تلاش‌های ملت مسلمان ما در طول تاریخ و خواست خداوند این انقلاب شکل گرفت و به پیروزی رسید و تحولات بزرگی در جهان و منطقه اتفاق افتاد. 

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه انقلاب به دنبال خود استقلال و آزادی به ارمغان آورد تاکید کرد: در هر مقطع تاریخی دشمنان انقلاب هرچه در توان داشتند را انجام دادند و هرکار می‌توانستند انجام دادند. این افتخار بزرگی برای ملت ایران است که بعد از تجربه دو قرن حقارت امروز به قدرت بزرگ در جنوب غرب آسیا بدل شده است. 

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: ملت ایران در دوران سیاه پهلوی حق هیچگونه تصمیم‌گیری نداشت اما امروز در تمام ابعاد این ملت خودش برنامه‌ریزی می‌کند، تصمیم می‌‌گیرد و اجرا می‌کند. اروپای مدعی پس از چند ماه اعلام می‌کند ما توانایی ایجاد یک شرکت کم توان برای مقابله با تحریم آمریکا را نداریم و در انجام تعهداتمان در قابل برجام متوجه شده‌ایم که چقدر ناتوان هستیم.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: رشد ملت ایران در قیاس با چهل سال گذشته قابل مقایسه با پیش از انقلاب نیست و این پیشرفت در نیروهای مسلح چشمگیرتر است. در بخش دفاع وضعیت فعلی ما با گذشته قابل قیاس نیست. دستاوردهای نیروهای مسلح در ساختن کشور با گذشته قابل قیاس نیست. اگر تولید تجهیزات مدرن یک اقدام معجزه گون در کشور ما است، نگهداری تجهیزاتی که از گذشته به ما به ارث رسیده است ارزشی کمتر از موضوع قبل ندارد.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1229181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =