۵ هزار مددجوی کمیته امداد صاحب خانه شدند

پنج هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد،در چهل ‌سالگی انقلاب اسلامی با حمایت کمیته امداد و کمک بلاعوض مردم نیکوکار استان البرز صاحب‌خانه شدند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، محمّد محمّدی فرد، مدیرکل کمیته امداد البرز با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای خانه‌دار شدن تمامی خانوارهای مددجویی از طریق کمیته‌ای ویژه که به ریاست استاندار البرز تشکیل‌شده است گفت: نهضت اعطای مسکن به مددجویان تحت حمایت در استان البرز با اولویت خانوارهای پرجمعیت راه‌اندازی شده و هم‌اکنون تأمین مسکن خانوارهای سه نفره به بالا با استفاده از ظرفیت مسکن مهر و در تعامل با دستگاه‌های متولی امر مسکن در حال انجام است.

وی مسکن و سرپناه را اصلی‌ترین دغدغه خانوارهای محروم دانست و افزود: هم‌اکنون بیش از سه هزار خانوار مددجوی البرزی فاقد مسکن هستند و اگر ما به کمک مسئولان، متولیان امر مسکن و خیران بتوانیم این نیاز مهم مددجویان را برطرف کنیم به جهت آرامش خاطری که برای این خانواده‌ها حاصل خواهد شد تحمل سایر مشکلات اقتصادی و معیشتی نیز برای آن‌ها آسان‌تر می‌شود.

محمّدی فرد با اشاره به اینکه چهل درصد از هزینه‌های خرید و تعمیر مسکن مددجویان از صدقه‌های البرزی‌ها تأمین می‌شود بیان کرد: خانوارهای مددجو با استفاده از کمک‌هزینه بلاعوض کمیته امداد، مساعدت خیران، پس‌انداز اولیه خانواده و تسهیلات قرض‌الحسنه ۱۵ میلیون تومانی که بدون کارمزد و با اقساط بلندمدت پرداخت می‌شود، خانه‌دار خواهند شد.

مدیرکل کمیته امداد البرز بابیان اینکه در بین نیازهای متنوع مددجویان، نیاز مسکن رتبه دوم اختصاص سهم از صدقه‌های البرزی‌ها را دارد گفت: از ابتدای سال ۹۷ رقمی معادل دو میلیارد تومان از صدقه‌های پرداختی مردم البرز به کمیته امداد، برای کمک به خرید و تعمیر واحدهای مسکونی مددجویان هزینه شده است.

۴۶

کد خبر 1229271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =