اجرای طرح «معاینه فنی ویژه» از سال آینده

میزان نوشت: شانزدهمین مرکز معاینه فنی خودروهای سبک صبح امروز با حضور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری افتتاح شد. با افتتاح مرکز معاینه فنی فداییان اسلام تعداد مراکز معاینه فنی ثابت به ۱۶ مرکز و تعداد خطوط معاینه فنی در مراکز ثابت و سیار به ۵۱ خط افزایش یافت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مراسم افتتاح مرکز شماره ۱۶ معاینه فنی واقع در خیابان فدائیان اسلام گفت: افتتاح این مراکز از این جهت برای ما حائز اهمیت است که آلودگی شهر تهران موضوع کوچکی نیست و موفقیت در رفع آن یک موفقیت ملی به حساب می‌آید.

محسن پورسیدآقایی با تاکید بر اینکه حل معضل آلودگی تهران تنها بر عهده شهرداری نیست، ادامه داد: همه دستگاه‌ها باید در مورد حل این معضل همکاری کنند، همین طور که نتیجه مثبت رفع آلودگی برای تمامی ما خواهد بود مسئولیت این اقدامات نیز بر عهده همه دستگاه‌هایی است که به طور مستقیم یا غیرمستقیم در این مورد وظیفه دارند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه براساس مصوبه روز یکشنبه شورا، ارائه تخفیف معاینه فنی برتر از ۲۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش یافت، گفت: تلاش ما برای این است تا مردم به گرفتن معاینه فنی برتر تشویق شوند. طرح ترافیک برای شهرداری یک طرح درآمدزا به حساب نمی‌آید و شاهد آن این است که در سال ۹۶ نزدیک به ۳۰ درصد از مجموعه درآمدهای طرح ترافیک کاهش پیدا کرده است. در سال ۹۷ هم درآمدهای طرح ترافیک به ۲۷۰ میلیارد تومان کاهش یافت که صددرصد این درآمد در توسعه حمل و نقل عمومی هزینه شده است.

پورسیدآقایی در ادامه از اجرای طرحی تحت عنوان «معاینه فنی ویژه» در تهران خبر داد و عنوان کرد: این برنامه در حال تدوین است و کارهای کارشناسی آن انجام شده است که تا پایان امسال از سوی سازمان محیط زیست ابلاغ خواهد شد. معاینه فنی ویژه از معاینه فنی برتر سختگیرانه‌تر خواهد بود و امیدواریم در سال‌های آینده با افزایش مراکز معاینه فنی خودروهای بیشتری در شهر تهران معاینه فنی ویژه بگیرند.

وی گفت: امسال وضعیت آلودگی در شهرتهران نسبت به سال گذشته بسیار بهتر بود. البته عده‌ای می‌گویند این اتفاق مثبت نتیجه تغییرات آب و هوایی و بارش باران بوده است. باراش باران قطعاً تاثیر دارد، اما اگر حجم آلاینده‌های موجود در هوا کاهش نیابد حتی با بارندگی ما نمی‌توانیم روزهای پاک زیادی داشته باشیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: امروز می‌توانم به شما قول بدهم که دیگر در تهران آلودگی سال ۹۶ را تجربه نخواهیم کرد. البته اطمینان نمی‌دهیم که همیشه مثل امسال باشد، اما تلاش خود را در این راستا خواهیم کرد.

۴۲۲۳۷

کد خبر 1229310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IT ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۶
    0 5
    خوب شد دو قطره بارون اومد