آمار ضعیف بمب استقلالی‌ها

گادوین منشا مهاجم نیم فصل اول پرسپولیس،روز گذشته با قراردادی 1.5 ساله به استقلال پیوست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ گادوین منشا مهاجم ۲۹ساله نیم‌فصل نخست پرسپولیس رسما به عضویت استقلال درآمد تا آخرین خرید زمستانی این تیم لقب بگیرد. منشا تابستان سال 95 پس از حضور در تست‌های فنی باشگاه پیکان به عضویت این تیم درآمد و پس از یک سال حضور در پیکان و درخشش در لیگ برتر، راهی پرسپولیس شد. این مهاجم نیجریه‌ای حال حضور در سومین باشگاه ایرانی را تجربه خواهد کرد و به همین بهانه نگاهی داشته‌ایم به عملکرد این بازیکن در مدت حضور خود در فوتبال ایران.

استارت پر شتاب با پیکان
پس از تایید در تست‌ فنی باشگاه پیکان، منشا با قراردادی یک ساله به عضویت این تیم درآمد و با پیراهن شماره ۹۰در ترکیب پیکان به میدان رفت. منشا دو بازی نخست لیگ را از دست داد و از بازی سوم برای پیکان به میدان رفت و از هفته هفتم گلزنی‌های خود را برای این تیم آغاز کرد. ۱۵گل در ۲۷ بازی عملکرد منشا در پیکان بود. او در نخستین فصل حضور خود در فوتبال ایران، در ۹بازی موفق به گلزنی شد که در ۶بازی منشا دبل کرد و در ۳ بازی دیگر یک گل به ثمر رساند و در پایان فصل پس از طارمی و انصاری، سومین گلزن برتر لیگ لقب گرفت.

انتقال پرهزینه
اواخر اردیبهشت سال گذشته منشا با قراردادی دو ساله به عضویت پرسپولیس درآمد. قراردادی که گفته می‌شد مبلغ آن در هر فصل ۳۵۰ هزار دلار است تا این بازیکن نیجریه‌ای یکی از گران‌ترین بازیکنان پرسپولیس لقب بگیرد. منشا در نخستین فصل حضور خود در پرسپولیس نیمکت‌نشین طارمی و علیپور بود و با محرومیت طارمی به ترکیب اصلی پرسپولیس رسید. منشا در نخستین فصل حضور در جمع سرخ‌ها، در ۴۱ بازی در تمام رقابت‌ها به میدان رفت و ۱۲ بار موفق به گلزنی شد و یک گل هم ساخت و تنها در ۵بازی فصل گذشته برای این تیم به میدان نرفت.

روزهای تلخ و نیمکت‌نشینی
در روزهای پایانی فصل گذشته منشا از ترکیب اصلی پرسپولیس دور شد. در ۷بازی پایانی لیگ، برانکو تنها در دو بازی از منشا در ترکیب اصلی استفاده کرد و از همان زمان شنیده می‌شد که این بازیکن در لیست خروج تابستانی سرمربی کروات قرار گرفته است. با این حال با تداوم محرومیت نقل و انتقالاتی و جدایی احمدزاده و امیری در فاز تهاجمی، پرسپولیس چاره‌ای جز حفظ منشا نداشت و این بازیکن فصل جاری را نیر در جمع سرخ‌ها آغاز کرد. منشا تنها در یک بازی از ۵بازی ابتدایی فصل در ترکیب اصلی پرسپولیس بود اما عملکرد خوب او در لیگ قهرمانان منشا را به ترکیب اصلی رساند و این مهاجم نیجریه‌ای در نیم‌فصل نخست در تمامی ۲۲بازی پرسپولیس به میدان رفت و در ۱۵۸۵ دقیقه حضور در زمین، دو گل برای این تیم به ثمر رساند که یکی از این دو گل، گل سوم پرسپولیس به الدحیل بود که ضامن صعود سرخ‌ها به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد.

۳۰گل در ۹۱بازی
منشا در دو فصل و نیم حضور خود در فوتبال ایران با پیراهن پیکان و پرسپولیس در مجموع ۹۱ بار به میدان رفته و ۳۰ گل هم به ثمر رسانده. این بازیکن ۲۹ساله، با پیراهن پرسپولیس در ۴۲  بازی لیگ ۵گل به ثمر رسانده و همراه با یان تیم در 4 بازی جام حذفی نیز به میدان رفته و در ۱۷ بازی لیگ قهرمانان آسیا نیز 7 گل زده تا در مجموع در ۶۳ بازی، ۱۴ گل برای پرسپولیس به ثمر رسانده باشد. وی همچنین برای پیکان در ۲۷ بازی لیگ ۱۵ گل به ثمر رسانده و در یک بازی جام حذفی نیز برای این تیم سابقه گلزنی داشته است.

256 251

کد خبر 1229419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =