عسگراولادی: منافقین تاکتیکی مدّ ولاالضالین نمازشان را خیلی می‌کشیدند

اعتمادآنلاین نوشت: حبیب الله عسگراولادی بیش از ۵ سال است که رحلت کرده. سیاستمداری نجیب و کارآزموده که فقدانش این روزها در فضای سیاسی کشور به ویژه در جریان اصولگرایی و حزب موتلفه احساس می‌شود. مرحوم عسگراولادی از جمله کسانی است که سابقه بلندی در مبارزه با رژیم پهلوی دارد و بیش از ۱۳ سال حبس در کارنامه مبارزاتی او دیده می‌شود.

ناگفته های مرحوم حبیب الله عسگراولادی درباره سازمان مجاهدین خلق و چریک های فدایی خلق به شرح زیر است:

در مشهد، بعضی از طلاب، دانشجویان، کسبه متدین، همراه اعضای مجاهدین خلق دستگیر می‌شدند و به زندان مشهد می‌آمدند.

شخص معینی را عرض می‌کنم؛ آقای مجد. ایشان بعد از انقلاب مدت کوتاهی در بسیج خدمت می‌کرد. ایشان با این ها آمده بود. آمیزشش با اینها بود و امام جماعتشان بود. در نماز قرائتش خیلی سختگیرانه بود. مثلاً مدّ والضالین را خیلی می‌کشید. یک روز که نماز به و الضالین رسید، خیلی طول داد. دکتری از بین صف گفت «این مسخره بازی‌ها چیست؟ چرا مسخره بازی می‌کنید؟» مجاهدین خلق آمدند جلوی دهان او را گرفتند. او فریاد می‌زد می‌گفت «به ما گفتید تاکتیکی نماز بخوانید، این نماز تاکتیکی نیست.»

شاید برای من که الان دارم از زندان سال ۵۱-۵۰ صحبت می‌کنم سخت باشد چنین مطلبی را بگویم. تا حالا هم به چنین مطالبی اشاره نکرده ام. اما الان شرایط ما، شرایطی است که باید در جامعه برای نسل جوانی که فریب این ها را خوردند فکری بشود. همه اینها فاسد نیستند. مفسدینی که آمدند و این گروه را تأسیس کردند دروغ گفتند. به روحانیت دروغ گفتند، به مراجع تقلید دروغ گفتند. به دانشجو دروغ گفتند. به طلبه دروغ گفتند. به متن مردم دروغ گفتند و فریب دادند. اگر تعدادی از جوانان ما در دنیا سردرگم هستند، باید به حساب اینها روی معیارهای فساد عقیدتی، جنایت و خیانت رسیدگی کرد نه عضویت. من ناگزیر هستم این یادگاری را تقدیم کنم. که اینها به همه  دروغ گفتند.

۱۷۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1229566

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =