آیت‌الله جوادی‌آملی: باران نمی‌تواند کشور نجس‌شده با استعمار را پاک کند/ نجاست استعمار در ایران با خون شهدا تطهیر شد

ایرنا نوشت: آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید با تاکید بر اینکه انقلاب کشور را از استعمار بدخیم خارجی تطهیر کرد، از همه آحاد ملت خواست که تا در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند.

وی روز چهارشنبه درجلسه تفسیر در مسجد اعظم قم، دهه مبارک فجر را دهه تطهیر کشور از استعمار خارجی دانست و افزود: ایران پیش از انقلاب کشوری استعمارزده و غارت شده بود و این استعمار که نوعی نجاست بود با خون شهدا تطهیر شد و ما در دهه فجر مدیون این تطهیر هستیم. بر همه لازم است با جان و تمام توان خود راه شهدا و امام راحل را ادامه دهند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه کشوری که با خون پاک شد باید میوه خوب بدهد افزود: مسئولان کشور باید میوه طیب و طاهر از این انقلاب که همان خدمت به مردم است، بدست آوردند.

آیت الله جوادی آملی با تاکید بر اینکه باران نمی تواند کشور نجس شده با استعمار را پاک کند، گفت: این خون شهداست که می تواند کشور را پاک کند و ایران اسلامی با خون شهیدان پاک شده است.

وی با بیان اینکه باید به جای متهم کردن دیگران همه به دنبال ایفای نقش خود را در قبال، نظام، کشور و انقلاب باشند گفت: باید با اختلاس ها برخورد کرد ولی این مساله نباید موجب نادیده گرفتن عظمت انقلاب و دستاوردهای آن شود.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی حرف های جدید برای دنیا دارد گفت: جهان تشنه حرف های جدید جمهوری اسلامی می باشد به گونه ای که امروز ایران به الگویی برای آزادی خواهان جهان تبدیل شده است. با عمل، علم و عقلانیت می توان حرف خود را به جهان رساند چرا که حرفی می تواند اثرگذار باشد که همراه با عقلانیت است.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1229588

برچسب‌ها