بهره‌برداری از طرح‌های آب و فاضلاب با ۴۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری 

مدیرعامل آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: در سالجاری بیش از ۴۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و طرح‌های افتتاح انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، یحیی سیف‌اللهی اظهار کرد: در حال حاضر در ۲۶ شهر استان اردبیل شهروندان از نعمت آب و در ۱۰ شهرستان نیز با پوشش ۵۲ درصدی فاضلاب شهری روبرو هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی طرح‌های آب و فاضلاب شهری و شبکه‌های فاضلاب عمدتا اجرایی شده به گونه‌ای که هم در حوزه تامین آب شرب سالم شهروندان و هم طرح‌های فاضلاب در شهرهای بزرگ اقدامات انجام شده در راستای جلب رضایتمندی مردم بوده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان اردبیل ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کمتر از ۶۹ کیلومتر شبکه آب در سطح استان اجرا شده بود که هم اکنون این شرایط به ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر ارتقا یافته و در همه شهرها پروژه‌های آبرسانی به انجام رسیده و یا در مرحله تکمیل است.

سیف‌اللهی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون به ارزش ۴۵ میلیارد تومان طرح‌های توسعه آب و فاضلاب به بهره‌برداری رسیده و بخشی از آن نیز در گرامیداشت دهه فجر افتتاح خواهد شد.

وی بیان کرد عمده پروژه‌های ما مربوط به اصلاح شبکه، ارتفاع‌سنج مخزن قازان داش خلخال، سیستم الکترولیز نمک طعام در خلخال است که برای اولین بار در استان این دستگاه‌ها را نصب کردیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان اردبیل با بیان اینکه در مشگین‌شهر و اصلاندوز نیز قصد داریم خارج از محدوده شهر سیستم الکترولیز نمک طعام را با توجه به عوارض خطرناک سامانه کلرزنی اجرایی و عملیاتی کنیم، گفت: امیدواریم با اجرایی شدن این پروژه‌ها آب پاک و سالم در مدار بهره‌برداری قرار گرفته و شهروندان از مزایای آن استفاده کنند.

سیف‌اللهی به اصلاح خط انتقال هشتجین اشاره کرد و افزود: ما سعی کردیم تعداد اتفاقات را در حوزه آب از ۳۵ مورد به ۵ مورد کاهش دهیم که این کار در سایه اصلاح شبکه به طول ۱۵ کیلومتر، توسعه شبکه به طول ۲۵ کیلومتر و توسعه شبکه فاضلاب به طول ۴۸ کیلومتر انجام شده است.

وی کل مشترکین استان را در حوزه آب شرب ۳۶۵ هزار مشترک اعلام و تصریح کرد: ۱۸۰ هزار مشترک فاضلاب در استان داریم به طوری که در ۱۰ شهر بزرگ این استان طرح‌های فاضلاب در حال احداث است و در خود شهر اردبیل نیز ۵۸۰ کیلومتر طرح فاضلاب اجرایی شده و ۳۸۰ کیلومتر باقی مانده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان اردبیل از احداث ۸ واحد تصفیه‌خانه در شهرهای مختلف خبر داد و بیان کرد: این پروژه نیز با پیشرفت ۹۰ درصد آماده بهره‌برداری است که امیدواریم با جذب اعتبارات مناسب به ویژه اعتبار مورد نیاز برای طرح‌های توسعه بتوانیم در این بخش نیز به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

۴۶

کد خبر 1229809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =