انفجار سیگار الکترونیک جان جوان آمریکایی را گرفت

همشهری آنلاین نوشت: جوان آمریکایی بر اثر جراحات ناشی از انفجار سیگار الکترونیک جان خود را از دست داد.

خطر استفاده از سیگارهای الکترونیک که پیش از این بارها از سوی رسانه‌ها گوشزد شده بود بار دیگر واقعیت تلخ خود را به رخ کشید.

جان باختن فردی بیست و چهارساله بر اثر انفجار سیگار الکترونیک که اغلب رسانه‌های جهان به انعکاس آن پرداختند فرصتی دوباره برای طرح مسئله قابل اطمینان و ایمن بودن استفاده از این ابزار جدید مصرف دخانیات ایجاد کرده است.

آخرین مورد از خطرات ناشی از به کارگیری سیگار الکترونیک در آمریکا اتفاق افتاد، جایی که یک جوان آمریکایی بر اثر جراحات ناشی از انفجار این ابزار جدید مصرف دخانیات جان خود را از دست داد.

ویلیام اریک بروان، یک برق کار حرفه‌ای که با خودور عازم یک مغازه فروش سیگار الکترونیک در ایالت تگزاس آمریکا بود، درحال متوقف کردن خودرو در نزدیکی فروشگاه یاد شده بر اثر انفجار سیگار الکترونیک از ناحیه سرخ رگ‌های سر و گردن مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

بستری شدن ویلیام جوان در بخش فوریت‌های پزشکی تنها چند روز به طول انجامید و وی متاسفانه در نهایت بر اثر ضایعه مغزی ناشی از این انفجار جان خود را از دست داد. در گزارش تیم پزشکی معالج ویلیام آمده است که وی بر اثر سکته مغزی جان باخته است. در این گزارش همچنین تصریح شده است که تکه‌ای فلزی از سیگار الکترونیک منفجر شده از داخل گردن وی بیرون آورده شده است.

مادربزرگ ویلیام پس از آن در گفتگو با شبکه ان بی سی آمریکا تصریح کرد که شدت انفجار به قدری بوده که به بخش‌هایی از اتوموبیل وی آسیب رسانده است.

این حادثه دومین مورد از نوع خود در آمریکا به حساب می آید. یکی از ساکنان ایالت فلوریدا پیش از این در ماه مه سال گذشته میلادی بر اثر آتش گرفتن منزل مسکونی خود جان باخت در حالی که کارشناسان پس از تحقیقات انجام شده منشا آتش سوزی را انفجار سیگار الکترونیک وی اعلام کردند.

۴۲۴۲
کد خبر 1229907

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محسن AE ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
    0 0
    حقیقت اینه که خطری که شما ذکر می کنید ناشی از باطری سیگار الکترونیکه. با این استدلال همه باید موبایلاشونو بندازن بیرون...