حقیقت‌پور: پیام رفتار تندروها وجود انشقاق بین نیروهای انقلاب است

مشاور رئیس مجلس با محکوم کردن هرگونه اقدام گروه‌های خودسر، پیامد رفتارهای افراطی تندورها را افتراق و توسعه خشونت توصیف کرد.

زهره ترسایی: مقام معظم رهبری روز گذشته (۱۹ بهمن) در دیدار فرماندهان و جمعی از کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش، حضور انبوهِ بی‌شمار ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن را دشمن‌شکن و مرعوب کننده آن، نشان‌دهنده حضور عمومی ملت در صحنه و تجلی عزم و وحدت ملی برشمردند وخاطرنشان کردند: در جامعه اختلاف سلیقه وجود دارد اما وقتی پای انقلاب و نظام و ۲۲ بهمن به میان می آید، همه اختلاف ها رنگ می بازد و همه در کنار هم به میدان می‌آیند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان‌شان در توصیه‌ای درباره راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کردند: ممکن است کسانی به هر دلیل و منطق و مبنایی، از فلان مسئول یا فلان آقا خوششان نیاید اما نباید با شعار دادن بر ضد او، راهپیمایی را به مظهر اختلاف و درگیری تبدیل کنند چرا که این حرکت پرشور ملی باید همچنان با عظمت و وحدت ادامه یابد.

به وضوح می توان مخاطب بیانات مقام معظم رهبری آن هم تنها دو روز مانده به برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را تفکرات تندروانه ای دانست که اتفاقا در نمازجمعه هفته گذشته کرج از زبان امام جمعه این شهر مطرح و در نهایت منجر به لغو سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی شد

البته هجمه ها به مسئولان نظام مسبوق به سابقه بوده به طوریکه بارها در ایام متفاوت و در روزهایی که به روزهای  اتحاد و همدلی مشهور است شاهد اقدامات تندروانه گروه های افراطی برای ترور شخصیتی شخصیت های نظام بودیم که از جمله آن می توان به حمله به رئیس جمهور و معاون اول وی در راهپیمایی روز قدس سال گذشته اشاره کرد. اتفاقا در همین روز بود که علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی از سوی تندروها مورد اهانت قرار گرفت. رفتارهایی که البته علی مطهری، ناطق نوری در حرم رضوی، سید حسن خمینی در حرم امام (ره) هم از آن بی نصیب نبودند.

منصور حقیقت پور با انتقاد از فعالیت مبتنی بر خشونت گروه‌های خودسر، رفتارهای این گروهها را سابقه دار خواند و به خبرآنلاین گفت: آخرین مورد اقدامات افراد وابسته به این گروه‌ها را می توان در برخورد با سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی در کرج مشاهده کرد، متاسفانه این گروه از سادگی امام جمعه کرج سوء استفاده کردند به طوریکه عناصری که رد آنها در غائله قم به صورت پررنگ مطرح بود امروز سر از کرج در آوردند.

وی ادامه داد: اگر در آن مقطع زمانی با مسببان غائله قم برخورد جدی صورت می گرفت نه قصه حمله به سفارت عربستان و نه ماجرای ۲۲ بهمن کرج تکرار می شد.

مشاور امنیت ملی رئیس مجلس با بیان اینکه طی روزهای اخیر زمزمه‌هایی هم در استان اردبیل مبنی بر جلوگیری از سخنرانی آقای نوبخت در راهپیمایی ۲۲ بهمن شنیده شد، افزود: ما طی این سال ها شاهد بودیم که عوامل خودسر به هر نوعی که خواستند عمل کردند به طوریکه در راهپیمایی روز قدس به آقای دکتر صالحی توهین شد، در حرم امام به برخی از بزرگواران، در حرم امام رضا(ع) به آقای ناطق نوری حمله کردند؛ واقعیت این است که این گروه ها به هیچ  خط قرمزی پایبند نیستند.

حقیقت پور گروه های خودسر را به لحاظ بصیرت و تقید به آموزه‌های دینی مساله دار خواند و گفت: چطور یک جریانی به خود اجازه می دهد آقای دکتر صالحی به عنوان شخصیتی علمی و نخبه هسته ای را در راهپیمایی روز قدس در خیابان انقلاب مورد اهانت قرار دهد، کجای دنیا با ذخایر علمی و سیاسی اینگونه برخورد می کنند؟

پیامد رفتار گروه‌های خودسر گرایش به نئوفرقانیسم است

وی رفتارهای گروه‌های خودسر را دارای پیامد کوتاه و بلندمدت توصیف کرد و ادامه داد: پیامد کوتاه مدت آن افتراق و توسعه خشونت است و پیامد درازمدت آن گرایش به سمت نئو فرقانیسم است، گروه فرقان اراده می‌کرد آیت‌الله مطهری را به شهادت می رساند این درحالی است که افراد وابسته به این گروه از ابتدا اینگونه نبوده و حتی قائل به خواندن نماز و قرآن بودند و حتی تفسیر قرآن و نهج البلاغه را می فهمیدند اما خوداجتهادی و خودسری به آنها اجازه داد امید آینده  جهان اسلام یعنی شهید مطهری را به شهادت برسانند.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره رفتار گروه‌های خودسر و تاثیر آن بر افکار عمومی جهان، گفت: طبیعی است که چنین رفتارهایی این پیام را به افکار عمومی دنیا مخابره می کند که بین نیروهای انقلاب افتراق و انشقاق وجود دارد بنابراین به طور قطع این حرکت‌ها محکوم است.

وی خروجی رفتارهای خودسرانه را زشتی هایی خواند که به نام این افراد نوشته شده است و ادامه داد: ببینید بعد از موضوع کرج حدود ۴ الی ۵ روز تمام اظهارات مقامات در مجلس و غیرمجلس بر موضوع کرج متمرکز شده است، چرا باید وقت کشور به دلیل برخی بی‌تدبیری‌ها گرفته شود و آقایان به جای اینکه در پی حل مشکلات مردم باشند به این موضوع بپردازند.

حقیقت پور با انتقاد به عملکرد قوه قضائیه در برخورد با گروه های خودسر، گفت: این قوه در برخورد با اقدامات این گروه ها بسیار منفعل عمل کرده است؛ اگر قوه قضائیه از همان ابتدا با این گروه ها برخورد انقلابی می‌کرد بعد از غائله قم، قصه سفارت عربستان و دیگر موارد تکرار نمی شد.

مشاور امنیت ملی رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همه گروه‌ها فارغ از اختلافات در روز ۲۲ بهمن باید دست در دست همچون یدی واحد در صحنه حضور داشته و مقابل عربده کشی آمریکایی ها بایستند، به طور قطع خروجی حرکت توام با وحدت و یکپارچگی مردم پاسخی به یاوه گویان خواهد بود.

۲۹۲۱۹

کد خبر 1230162

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =