نماینده ولی‌فقیه در ارتش: امدادهای غیبی پشت انقلاب اسلامی بوده و هست و خواهد بود/ یک ارتش پرکار و کم هزینه داریم

میزان نوشت: نماینده ولی‌فقیه در ارتش جمهوری اسلامی می‌گوید ارتش امروز یک ارتش پرکار و کم هزینه است و علاوه بر این کاملا نجیب و پاکدست است و این نجابت و پاکدستی در نیروهای مسلح از سرچشمه به دامنه منتقل می‌شود و سرچشمه ما ولایت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین «عباس محمدحسنی» گفت: من قبل از انقلاب با ارتشی‌ها در ارتباط بودم. خیلی مواقع ارتشی‌ها در برگزاری جلسات سخنرانی، کمک‌های بی‌دریغی به من می‌کردند و من همانجا انقلابی بودن بدنه ارتش را لمس کردم. در واقع من از اول به ارتش خوش‌بین بودم و می‌دانستم که ارتشی‌ها با امام (ره) و مردم همفکر هستند جز بعضی از سران آنها. ما حساب سران ارتش را از بدنه ارتش جدا می‌دانستیم. گرچه در میان سران ارتش هم انسان‌های پاکباخته‌ای مثل شهید قرنی وجود داشتند، ولی اکثر سران ارتش وابسته به شاه بودند و اقلیتی از آن‌ها با امام (ره) همفکر بودند.

اهم اظهارات محمد حسنی به شرح زیر است:

*اگر نظام ما «اسلامی» نبود بعید می‌دانم با وجود این همه دشمنی و توطئه پابرجا می‌ماند. خاصیت اسلامی بودن انقلاب ما بر همه توطئه‌ها غالب شد و باعث شد از همه گردنه‌های خطرناک عبور کنیم و تهدیدها در درون کشور را تبدیل به فرصت کنیم. خاصیت اسلامی بودن انقلاب ما، بسیاری از تهدیدات دشمن علیه انقلاب را تبدیل به تهدید علیه خود آن‌ها کرده است. انقلاب‌های زیادی در کشورهای جهان رخ داده، اما امروز می‌بینیم که خیلی از آن انقلاب‌ها دیگر نیستند و به تاریخ سپرده شده اند، ولی انقلاب اسلامی بعد از ۴۰ سال به جای این که به تاریخ سپرده شود تاریخ ساز شده و روز به روز به ظرفیت های تاریخ سازی خود می افزاید.

*امام (ره) و رهبر معظم انقلاب بعد از پیامبران و امامان معصوم علیهم السلام، بی‌بدیل‌ترین رهبری‌های حکیمانه را اعمال کردند. این صحبت‌ها نه تعارف است و نه تعریف. این‌ها حقایقی است که دشمنان هم از روی تحلیل‌های جامعه شناختی، مدیریتی و سیاسی به آن اعتراف کرده‌اند. همواره در تحلیل‌ها می‌خوانیم که سه عامل «رهبری‌های حکیمانه امامین انقلاب»، «به صحنه آمدن اسلام حقیقی» و «حضور همگانی مردم» باعث پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن شده است. اما من معتقد هستم که عامل چهارمی هم وجود دارد که ما از آن غفلت می‌کنیم و آن عامل «اراده خداوند متعال بر کمک به انقلاب در پرتو فرستادن امدادهای غیبی» است. ما در جاهایی خودمان نبودیم، اما خدا بوده است مثل «طبس». در همان واقعه طبس چنانچه نقشه آمریکا به ثمر می‌نشست، می‌توانست برای انقلاب چالشی جدی درست کند، ولی خداوند متعال نگذاشت این اتفاق بیفتد. پس امدادهای غیبی پشت انقلاب اسلامی بوده و هست و خواهد بود.

*تا زمانی که ما انقلابی و مومن به انقلاب باشیم و انقلابی و مخلصانه عمل کنیم این امدادهای غیبی نیز خواهند بود و پیروزی‌ها ادامه خواهند داشت. امروز دل دشمن خوش است که یک سرباز ما را در یک منطقه مرزی به شهادت برساند در حالی که امام (ره) ۱۵ سال در خارج از مرزهای ایران در ترکیه، عراق و فرانسه، تبعید شده بود و محافظی نداشت و دشمنان داخلی و خارجی ما خیلی راحت می‌توانستند ایشان را ترور کنند، اما این کار را نکردند و بعداً هم که می‌خواستند این کار را کنند دیگر نتوانستند. اراده خداوند متعال بر حفظ امام (ره) و پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران بود. امام(ره) وقتی ۱۲ بهمن ۵۷ به ایران آمدند و هنگامی که در بازگشت از مسیر بهشت زهرا (س) بودند و سوار یک پیکان شده بودند، شرایطی پیش آمد که راننده امام (ره) راه را گم کرد و ناچار شد امام (ره) را به محله دزاشیب تهران و نزد یکی از فامیل‌های سببی خود ببرد. نیروهای انقلابی خیلی نگران وضعیت امام (ره) شده بودند. در همان زمان اگر مارکسیست‌ها و منافقین و فداییان خلق می‌خواستند امام (ره) را ترور کنند این کار برای آن‌ها مثل آب خوردن بود، اما اراده خداوند بر حفظ امام (ره) و پیروز شدن انقلاب بود.

*اراده الهی بر این تعلق گرفته بود که انقلاب اسلامی مردم ایران پیروز شود. من برابر آموزه‌های روایی و حدیثی که از ائمه اطهار (ع) داریم می‌گویم که این انقلاب به اراده الهی آغاز، به اراده الهی استمرار و به اراده الهی تبدیل به حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) خواهد شد ان‌شاءالله. ما نمی‌گوییم که راه انقلاب مانعی ندارد و همه جا آسفالت است. بلکه باید پذیرفت که راه انقلاب گردنه و پیچ دارد، بعضی از قسمت‌های مسیر خاکی است، بعضی جاها گِلی و باتلاق است، بعضی از پل‌ها شکسته است و خلاصه راه، راهِ آسانی نیست، اما این مسیر بن‌بست ندارد. به عبارتی دیگر به خاطر همین مشکلات پیش روی مسیر، ماشین انقلاب گاهی تند و گاهی کُند حرکت می‌کند ولی باذن الله تعالی توقف نخواهد داشت.

​۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1230471

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =