وزیر اقتصاد: سهام عدالت را آزاد می‌کنیم تا هرکس خواست بفروشد/ پیش‌بینی تورم ۶۰ درصدی اقتصاددانان به وقوع نپیوست

فارس نوشت:فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد شنبه‌شب در نشست ملاقات مردمی با همشهریانش درزادگاه خود( رستم‌کلای بهشهر) که در مسجد گلدسته این شهر برگزار شد،شرکت کرد.

فرهاد دژپسند با بیان اینکه مردم از گرانی خیلی عصبانی و ناراحت هستند، گفت: حق هم با مردم است و دولت هم دارد شبکه نظارتی تهیه و با گران‌فروشی مقابله می‌کند.

او در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه مردم از گرانی شکایت دارند و در اتاق‌های فکر اقتصاد کشور چه می‌گذرد، اظهار کرد: هسته اندیشه‌ورزی داریم، و داریم کار می‌کنیم تا نرخ تورم کاهش پیدا کند؛ در خردادماه و شهریورماه اقتصاددانان پیش‌بینی کردند که تورم به ۵۰ تا ۶۰ درصد می‌رسد اما امروز ۲۰ درصد است زیرا دولت تلاش داشت و این وضعیت را مدیریت کرد.

وی گفت: دو بحث داریم یکی گرانی و یکی گران‌فروشی، مردم از گران‌فروشی خیلی عصبانی و ناراحت هستند حق هم با مردم است، دولت هم دارد شبکه نظارتی تهیه و با گران‌فروشی مقابله می‌کند.

وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به این سؤال که برای سال نو یا پیش از آن چه خبر خوشحال‌کننده‌ای برای مردم دارید، گفت: تلاش داریم تا سهام عدالتی که مردم دارند را آزاد کنیم تا آن را اگر دوست دارند بفروشند و به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل کنند.

دژپسند ادامه داد: به دنبال این هستیم یک مقداری کنترل قیمت شدیدتر و عرضه کالا در بازار بیشتر شود، راجع به گوشت که قیمت آن بالا رفته است داریم با همکاری گمرکات عرضه را زیاد می‌کنیم که کنترل قیمت بیشتر شود.

۱۷۱۷

کد خبر 1230492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 23
 • تقی IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
  49 0
  بزک نمیر بهار میاد کمبوزه با خیار میاد ؟؟؟؟؟؟؟؟
 • US ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
  57 0
  تورم ۲۰ درصده؟ کجا مدرک گرفتی؟ گوشت، مسکن ، خودرو، حبوبات، بهداشتی و ... کدومشون قیمتشون دوبرابر کمتر رشد کرده؟ تورم ۲۰۰ درصده حالا جمع و تفریق بلد نیستی اون امر دیگست.