کلینتون: ترامپ در مورد دیوار مرزی ناکام ماند

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:هیلاری کلینتون در یک برنامه تلویزیونی گفت: دونالد ترامپ ناامید شده است و حتی نمی‌تواند هم‌حزبی‌های خود را در موضوع ساخت دیوار مرزی متقاعد کند.

به گزارش  اسپوتنیک، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا و نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶، دونالد ترامپ را در موضوع ساخت دیوار مرزی به چالش کشید و اظهار داشت هیچ بحرانی در مرزهای جنوبی وجود ندارد. ترامپ نباید از وضعیت اضطراری سوءاستفاده کند و دیوار بلندی را که مدت‌هاست وعده آن را داده، بسازد.

کلینتون در قسمت جدید مستند سریالی «سیرک» خطاب به ترامپ گفت: «فکر می‌کنم نباید وضعیت اضطرار عمومی اعلام کنی؛ مگر آنکه واقعا یک وضعیت بحرانی وجود داشته باشد».

او در ادامه تاکید کرد «هیچ وضعیت بحرانی در مرزها وجود ندارد و او (ترامپ) ناامید شده، چون حتی نمی‌تواند حزب خودش را برای حمایت از خواسته‌اش (ساخت دیوار مرزی) متقاعد کند». کلینتون در ادامه به دونالد ترامپ پیشنهاد داد با کنگره همکاری کند.

وزیر امور خارجه اسبق آمریکا اظهار داشت: نمایندگان دموکرات کنگره نیز طرفدار امنیت در مرزها هستند، اما با این عقیده ترامپ که ساخت دیوار تنها چاره کار است، مخالفند.

چندی پیش و پس از آنکه مجلس سنای آمریکا با ۵۱ رای مخالف و ۴۷ رای موافق به لایحه پیشنهادی دونالد ترامپ برای بازگشایی دولت رای منفی داد، او اعلام کرد قصد دارد در مرزهای جنوبی آمریکا وضعیت اضطراری اعلام کند. رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند کاخ سفید در حال آماده‌سازی پیش‌نویس بیانیه‌ای است که ضمن اعلام وضعیت اضطراری ملی در مرزهای جنوبی آمریکا دستور تأمین ۷ میلیارد دلار بودجه برای ساخت دیوار مرزی در این منطقه را صادر می‌کند.

52311

کد خبر 1230563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =