۰ نفر
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
 وارن: ترامپ به زندان می‌رود

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: الیزابت وارن، سناتور دموکرات ایالت ماساچوست، که به تازگی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ اعلام کرده، گفت که تا آن زمان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ممکن است پشت میله‌های زندان باشد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک،وارن این اظهارات را در اولین روز کمپین انتخاباتی خود در ایالت آیووا اعلام کرد. او گفت: تا سال ۲۰۲۰ دونالد ترامپ ممکن است حتی دیگر رئیس جمهور نباشد. در واقع حتی ممکن است یک فرد آزاد نباشد.

این سناتور دموکرات همچنین توئیت‌های رئیس جمهور آمریکا را مورد انتقاد قرار داد و آن‌ها را نژادپرستانه و نفرت انگیز خواند و از طرفداران خود خواست تا نظرات رئیس جمهور را نادیده بگیرند و به همه اقدامات او واکنش نشان ندهند.

وارن گفت: تنها مشکلی که ما داریم، دونالد ترامپ نیست. دونالد ترامپ نشانه یک سیستمی است که به شکل بدی شکسته شده است.

منظور سناتور وارن توئیت روز شنبه رئیس جمهور آمریکا بود که در وارن را مورد حمله قرار داده بود و در آن آورده بود: امروز الیزابت وارن که من گاهی او را پوکاهانتس (دختر یکی از روسای معروف قبایل سرخپوستی آمریکا در قرن هفدهم) می‌خوانم، به رقابت‌های انتخاباتی پیوست. آیا او به عنوان نخستین نامزد انتخاباتی بومیان آمریکا وارد عرصه انتخابات خواهد شد یا اینکه پس از ۳۲ سال به این نتیجه رسید که این (روش) دیگر به خوبی جواب نمی‌دهد؟ به امید دیدار در رقابت‌های انتخاباتی، لیز!

وارن که از منتقدان جدی ترامپ است می‌گوید بر اساس آزمایش‌های ژنتیکی شواهد قوی دال بر رسیدن نسب او به بومیان آمریکا وجود دارد و همین موضوع به دستمایه‌ای برای ترامپ نژادپرست به منظور تمسخر او تبدیل شده است.

52311

کد خبر 1230841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =