اگر قصد دارید بوتاکس کنید، اول این مطلب را بخوانید

اگرچه بوتاکس از سال 2002 توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تأیید شده است اما هنوز مخالفانی دارد. تزریق بوتاکس امروزه بیش از 20 کاربرد داشته و در 85 کشور مختلف مجوز مصرف دارد.

به گزارش خبرآنلاین، ماده‌ی موثر فعال در بوتاکس سم بوتولینیوم نوع A است که از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم بدست آمده و اولین بار توسط آلن اسکات، یک پزشک آمریکایی در سال 1960 و به عنوان شکل کننده عضلات برای درمان بلفارواسپاسم (پلک زدن خارج از کنترل) و انحراف چشم مورد استفاده قرار گرفت.

مسأله این نیست که کسی نخواهد سنش بالا برود یا تغییری در ظاهرش ایجاد شود اما دیدن خطوط عمیق بین ابروها ممکن است باعث شود انسان اخمو بنظر برسد، یا خط خنده صورت را از آنچه که هست لاغرتر و ضعیف‌تر نشان بدهد.

اگر قصد دارید بوتاکس تزریق کنید این چند نکته‌ی کوتاه را به خاطر بسپارید.

تزریق بوتاکس چین و چروک را محو نمی‌کند

با این که بوتاکس درمانی برای چین و چروک به حساب می‌آید و بعد از اولین دفعات تزریق، تغییرات محسوسی مشاهده می‌شود، اما برای بسیاری از بیماران، تنها به منزله‌ی پیشگیری از بروز چروک‌های بیشتر است و تأثیری بر خطوطی که مدت زمان زیادی از به وجود آمدنشان گذشته، نخواهد داشت.

اثر بوتاکس موقتی است

میانگین مدت زمانی که اثر بوتاکس برای پیشانی، بین ابروها و خطوط پا کلاغی اطراف چشم باقی می‌ماند، سه تا چهار ماه است. البته عوامل متعددی مانند نوع پوست و فعالیت بدنی در کم و زیاد شدن این مدت اثر زیادی دارد.

تزریق بوتاکس اغلب درد ندارد

بیشتر کسانی که تزریق بوتاکس انجام داده‌اند، درد آن را مشابه نیش پشه می‌دانند. بعد از تزریق برای کاهش التهاب پوست از کمپرس سرد استفاده می‌شود اما ممکن است درد تا نیم ساعت بعد از تزریق همچنان ادامه داشته باشد.

صدایی که از فرو رفتن سرنگ در پوست و ورود مواد بوتاکس به بدن ایجاد می‌شود، در بعضی موارد باعث ترس بیماری می‌شود.

کارهایی است که نمی‌توانید بعد از تزریق انجام بدهید

تا شش ساعت بعد از تزریق نباید دراز بکشید و همچنین مصرف داروهایی مانند ایبوپروفن که باعث رقیق شدن خون می‌شوند ممنوع است. تا دو ساعت نباید سرتان را به جلو خم کنید و تا یک روز باید از ورزش کردن، اجتناب کنید.

بوتاکس می‌تواند راه حلی برای تعریق زیاد باشد

تعریق زیاد گاهی فعالیت‌های و فیزیکی و اجتماعی را برای کسانی که درگیرش هستند، محدود می‌کند. تزریق بوتاکس به زیر بغل یکی از راه‌هایی است که امروزه برای حل این مشکل انجام می‌دهند.

بوتاکس و میگرن

در سال 2013 سازمان غذا و دارو، تزریق بوتاکس را به عنوان روشی برای درمان میگرن تأیید کرد. تزریق مواد بوتاکس باعث می‌شود که سیگنال‌های درد به پایانه‌های عصبی نرسند و در نتیجه درد میگرن کنترل می‌شود.

تزریق بوتاکس ضعف شخصیت نیست، بعضی افراد ممکن است فکر کنند که با تزریق بوتاکس سعی در عوض کردن شخصیتشان دارند اما این قضاوت درستی درباره خودتان نیست.

توجه داشته باشید که برای تزریق بوتاکس حتما به مراکز مورد تأیید وزارت بهداشت مراجعه کنید.

۴۲۴۲

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1231160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =