۰ نفر
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۰

ایران نوشت:حدود یک ماه قبل پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری از شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۶ تهران به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ فرستاده شد که در آن گروهی از مالباختگان در اظهاراتی مشابه‌ عنوان کرده بودند توسط مدیر یک مؤسسه به‌نام «منشور ادیبان» مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

شاکی‌ها گفتند: از طریق فضای مجازی و همچنین آگهی تبلیغاتی یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار، به مؤسسه‌ای به‌نام «منشور ادیبان» در خیابان جمال‌زاده مراجعه کردیم که مدعی جذب مدرس برای تدریس در آموزشگاه‌های مختلف بود. در زمان تنظیم قرارداد مبالغ مختلفی از ۴۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان از ما دریافت شد، اما با گذشت زمان مشخص شد هیچگونه فعالیتی در زمینه تدریس و معرفی ما به آموزشگاه‌ها یا سایر مؤسسات علمی به‌عنوان مدرس از سوی این مؤسسه صورت نگرفته است. سرهنگ کارآگاه کامیار چهری، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در تشریح این خبر گفت: کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران در بررسی سوابق و اسناد به‌دست آمده اطلاع پیدا کردند که این مؤسسه فقط یک مؤسسه کاغذی و فاقد هرگونه مجوز قانونی در زمینه جذب مدرس و... است و دفتر مؤسسه نیز فقط یک مکان استیجاری با کاربری اداری است.
در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان موفق به شناسایی مدیر مؤسسه به‌نام سعید- ۵۲ ساله-  که از مجرمان سابقه دار است،  شدند که چندین بار به اتهام کلاهبرداری در پوشش فروش سؤالات کنکور و جعل مدارک دولتی دستگیر و روانه زندان شده است. با شناسایی تصویرمتهم اقدامات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه و دستگیری این شخص آغاز شد و سرانجام وی روز 13 بهمن در محدوده خیابان کارگر شناسایی و دستگیر شد.  متهم در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جرم و تأسیس مؤسسه به‌منظور کلاهبرداری شد، اما پس از مواجهه حضوری با تعدادی از مالباختگان و ارائه مستندات از سوی کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی به ناچار لب به اعتراف گشود و به کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق اعتراف کرد؛ در حال حاضر متهم با قرار صادره از سوی مقام قضایی، برای شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین دیگر مالباختگان پرونده در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد؛ بنابراین از مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می‌شود تا برای شناسایی متهم و پیگیری شکایت‌های خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.

17302

کد خبر 1231457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
    2 1
    خبرآنلاین لطفا نظر من رو بنویس به امید اینکه کارجوهای بیچاره مورد سو استفاده قرار نگیرند. من رتبه 250کنکور ریاضی سال 77 هستم. حدود سال 78 و در زمان دانشجوییم، حدودن به 20 مکان از این مکانها برای تدریس ریاضی مراجعه کردم و کلی پول پرداخت کردم و حتی بعضی هاشون از من امتحان گرفتند. ولی همش کلاهبرداری بود و حتی یک تماس با من نگرفتند. اونها با گرفتن پول از دانشجو ها و بیکارها، یک رزق کثیف میبرند سر سفرشون. بعضی هاشون پول کم میگیرن که کسی انگیزه شکایت نداشته باشه ولی از هر صد تا موسسه، شاید فقط یکی دوتاشون درستکار باشن. کاش یک نفر رسیدگی کنه چون دزدی از این قشر بی پول، خیلی ناجوانمردیه. ضمنا ریاضی کنکورم رو هم 90 درصد زده بودم و دانشجوی یک دانشگاه معروف تهران بودم و فکر نکنم کسی در آزمونهای این کلاهبردارها بالاتر از من نمره میگرفت.