شعارهای تکراری قالیباف در مراسم بزرگداشت یک شهید

ایرنا نوشت: محمد باقر قالیباف عصر پنجشنبه در سومین همایش فعالان حرکت های جهادی سخنرانی کرد.

وی با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب، جوانان در عرصه ها حضور داشتند و به خوبی کارهای خود را انجام می دادند، ادامه داد: در برخی از طرح ها نظیر برج میلاد و بزرگراه امام علی (ع) مشخص شد بخش عظیمی از کارها توسط جوانان زیر 33 سال انجام شده است و این نشان می دهد که جز به مردم و همراهی آنان نباید به هیچ چیز دیگری فکر نکنیم.

قالیباف با اشاره به اینکه در حرکت های جهادی همه حرکت ها باید از دل مردم باشد و از نگریستن به مسائل با نگاه گزینشی از جمله توجه به شیعه، سنی، جناح راست و جناح چپ بودن پرهیز کنیم، افزود: مردمی که در سایه نظام اسلامی زندگی می کنند، انسان و مخلوق خدا هستند که برای رسیدگی به نیازهای افراد باید خدمت رسانی کنیم که به این نگرش جهادی گفته می شود.
قالیباف تاکید کرد: نگران نباشیم و کارها را از صفر آغاز کنیم، در زمان جنگ مسائل اقصادی و مشکلات بسیار بیشتر از امروز بود و از حضور ما به عنوان یک شهروند و بسیجی برای شرکت در جنگ خودداری شد و می گفتند اشتباه آمده اید و آموزشی به ما نمی دادند اما امروز اینگونه نیست.
عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: باورها، مردم و جوانان را باید در نظر گرفت، ما در نظام پیشرفته اسلامی باید حرکت کنیم بحث جوانان کار جهادی، خدمت به محرومان و با امید گام برداشتن به سمت جلو است. این بیانیه نیست که تکرار کنیم ما با این حرف ها، باید اقداماتی را انجام دهیم و در کارهای جهادی به دنبال این هستیم که سبک زندگی جهادی را دنبال کنیم که این کار بدون کمک جوانان میسر نخواهد شد.
قالیباف با بیان اینکه در حوزه تصمیم گیری، صداقت، کار و انسجام، جوانان از مدیران امروز لایق تر هستند افزود: در مناطق محروم باید اقدامات جهادی نظیر خدمات درمانی، کارآفرینی با محوریت توانمند سازی را انجام دهیم تا مردم بتوانند روی پای خود بایستند و وارد صحنه شوند و از ظرفیت مردم که یک ظرفیت ناتمامی است استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: به یاد یکی از بهترین دوستان و همسنگران جهادی خودمان در کنار خانواده شهید امیرمحمد اژدری هستیم، آمده ایم که یادی کنیم از مجاهدات این عزیز که مصداق جهاد ادامه دارد، بود و یادی کنیم از همه شهدا به خصوص شهدای مرزبان که در زاهدان به شهادت رسیدند در حقیقت این مراسم یک نشست کاری است در کنار شکر این نعمت ها، یاد و نام مجاهدان و افرادی را که در حمایت از مردم قدم برداشته اند را زنده نگه داریم.

قالیباف افزود: با تمام ستم هایی که دشمن بر ما روا داشته است اما در زمینه های مادی، خدمات و زیرساخت های کشور پیشرفت های زیادی داشته ایم و نباید ضعف های مدیریتی و ناکارآمدی برخی از افراد را به حساب انقلاب و آرمان ها بگذاریم.
وی گفت: باید به این نکته مهم توجه کنیم که آیا ما نمی توانستیم گام های بزرگتری را برای پیشرفت، عدالت و تحقق آرمان ها در بعد معنوی داشته باشیم، اشکالاتی که امروز وجود دارد از کجا سرچشمه گرفته است ریشه این مشکلات در این است که ما از مبانی انقلاب اسلامی فاصله گرفته ایم، ما در انقلاب به سنت الهی و خدای بزرگ ایمان داشته ایم و می دانستیم هر زمان در راه خدا قدم برداریم پیروزی ما قطعی است در انقلاب و دفاع مقدس نیز بر همین اساس پیش رفتیم.
قالیباف با اشاره به دوران دفاع مقدس افزود: مجاهدت هایی در آن دوران اتفاق افتاد و ایستادگی کردیم تا امروز که کشور عزیزمان ایران، عزت مسلمانان شده است و بر خلاف نظر دشمنان و آمریکا مسلمانان یکدست شده اند.
1717

کد خبر 1231571

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =