۰ نفر
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
کسری بودجه نجومی سازمان تامین اجتماعی

ایرنا نوشت: مدیرکل تامین اجتماعی مازندران گفت که این سازمان در سال جاری به خاطر محقق نشدن درآمدها با کسری سه هزار میلیارد ریالی در بودجه اش رو به رو است که متاسفانه آسیب های جدی به پرداختی ها هم در اواخر سال و هم سال آینده خواهد زد.

 علی اصغر محمودی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در بابلسر درآمد تامین اجتماعی مازندران در سال جاری را حدود 25 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این در حالی است که پرداختی ما در سال جاری بر اساسی برآوردها به حدود 28 هزار میلیارد ریال می رسد.
وی با اعلام این که مازندارن از قدیمی ترین استان های کارگری کشور است، توضیح داد: وضعیت در مازندران به گونه ای است که تنها در برخی از شهرستان ها ما آمار بازنشستگان زیر پوشش تامین اجتماعی برابر با آمار چند استان کشور است.
محمودی به عنوان مثال به آمار بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرستان قائمشهر اشاره کرد و افزود: تعداد بازنشستگان ما در قائمشهر برابر با آمار بازنشستگان چهار استان است.
وی هشدار داد: در حالی که هر سال بر تعداد بازنشستگان در استان افزوده می شود، برخی از شعب تامین اجتماعی با درآمد منفی رو به رو هستند.
بر اساس آمارهای رسمی هم اکنون از جمعیت حدود سه میلیون و 300 هزار نفری مازندران یک میلیون و ٩٠٠ هزار نفر برابر با بیش از ٥٧ درصد از جمعیت استان تخت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.
محمودی بزرگترین چالش تامین اجتماعی را تامین بودجه عنوان کرد و گفت: دولت باید کمک کند تا سن بازنشستگی افزایش یابد زیرا در حال حاضر امید به زندگی بالا رفته است و حدود ٨٠ درصد از درآمد تامین اجتماعی صرف پرادخت حقوق مستمری بگیران می شود.

17231

کد خبر 1231934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =