سردار باقری به وزرای دفاع روسیه و ترکیه چه گفت؟

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با ارتشبد پایگو وزیر دفاع روسیه و سپهبد حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه، در سوچی روسیه ملاقات و مذاکره کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری ها، در این ملاقات‌ها، موضوعات و محورهای مهم همکاری‌های دفاعی و نظامی، مقابله با تروریسم در سوریه، تأمین امنیت شرق فرات در صورت خروج آمریکا از این مناطق، تصمیم‌گیری در مورد عملیات پاکسازی تروریست‌ها در منطقه ادلب و توسعه مناطق کاهش تنش، مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

وی در این مذاکرات با تاکید بر این‌که «اعلام خروج آمریکا بیشتر یک ادعا است»، تاکید کرد: سه کشور ایران، روسیه و ترکیه به عنوان کشورهای ضامن، خواستار خروج هرچه سریع‌تر نیروهایی شدند که بدون هماهنگی با دولت قانونی سوریه در برخی نقاط این کشور حضور داشته و مناطقی را اشغال کرده‌اند. در این اجلاس همچنین تاکید شد، نیروهای مسلح ایران و روسیه بنا به درخواست و دعوت دولت قانونی سوریه در این کشور حضور دارند.

وی گسترش مناطق کاهش تنش، کمک به بازگشت مهاجرین به شهرها و روستاها، تأمین امنیت مناطق آزاد شده و پاکسازی میادین مین و مناطق آلوده را از اولویت‌های همکاری‌های سه‌جانبه نیروهای مسلح ایران، روسیه و ترکیه عنوان کرد که باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد که با توجه به این‌که تهاجمات هوایی رژیم صهیونیستی علاوه بر نقش حاکمیت سوریه موجب اختلال در روند عملیات مقابله با تروریسم و بازگشت ثبات و امنیت به سوریه شده است، این تجاوزات بایستی به شدت محکوم و از ادامه‌ی آن خودداری شود.

وی در ادامه سفر خود به روسیه عصر امروز در اجلاس سه‌جانبه رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه شرکت و به تهران باز خواهد گشت.

214214

کد خبر 1231985

برچسب‌ها