پیام مهم همتی به تحلیلگران: برخی آمارها قابل ارائه نیست، مردم را نگران نکنید

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: متأسفانه در شرایط جنگ اقتصادی و بیم از استفاده بدخواهان و سودجویان و علیرغم میل باطنی، برخی اطلاعات اقتصادی و توانایی ها قابل ارائه عمومی نیست، لذا به دوستان اقتصادی توصیه می کنم در ارائه تحلیل احتیاط لازم را داشته باشند.

به گزارش خبرآنلاین، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یک پُست اینستاگرامی با اشاره به اینکه "این روزها صاحبنظران اقتصادی در مورد تورم، نقدینگی و خصوصاً ذخایر ارزی و تزریق ارز و آینده نرخ ارز تحلیل هایی مطرح می کنند که بعضاً حاکی از نداشتن اطلاعات لازم است و نگرانی های بی مورد را در بین مردم ایجاد می شود"، نوشت: "بدون داشتن اطلاعات روز و ضروری، ممکن است تحلیل هایی انجام دهیم که عدم تحقق آنها اعتبار تحلیلگر را زیر سؤال ببرد. متأسفانه در شرایط جنگ اقتصادی و بیم از استفاده بدخواهان و سودجویان و علیرغم میل باطنی، برخی اطلاعات اقتصادی و توانایی ها قابل ارائه عمومی نیست، لذا به دوستان اقتصادی توصیه می کنم در ارائه تحلیل احتیاط لازم را داشته باشند. مدت کوتاه چند ماه اخیر نیز نشان داد که برخی از تحلیل های دور از واقعیت دوستان بجز ایجاد نگرانی بیشتر در مردم، ثمره ای نداشت."

همتی

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1232331

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حسینی IR ۲۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
  0 0
  چه فایده ای دارد که میلیاردها دلار ارز داشته باشید ولی نتوانید به آن صورتی که مورد نیاز است خرج کنید؟ دلار در شرایط تحریم خیلی بدتر از آن می سوزد که در شرایط آزادی اقتصادی
 • مهدی IR ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
  2 0
  واقعا مردم رو نگران نکنید!پراید شده ۵۰ میلیون،گوشت و مرغ هم که این وضعشه.مردم چرا باید نگران باشن.
 • مهدی IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
  1 0
  ما نگران نیستیم.تا میتونید گرون کنید.پراید ۵۰ تومن بیشتر میارزه!گوشت و مرغ ایرانی هم بهتر از خارجیه.جنس خوب بجاش استفاده میکنیم خیالمون راحته...
 • IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
  1 0
  یعنی گوشت ۸۰ هزار تومانی، سمند ۷۵ میلیونی، سکه ۴میلیونی، کاهو ۱۲ هزار تومانی، لوازم خانگی با ۳۰۰ درصد افزایش قیمت، کاهش شدید قدرت خرید مردم همه از تحلیل اقتصادی اشتباه برخی افراد به وجود آمده.
 • تاریخ IR ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
  0 0
  منظور ایشان تحلیل هایی است که اخیرا برای کاهش قیمت دلار و افزایش ارزش پول ملی شده است؟ یعنی افزایش ارزش پول ملی در حد یک تحلیل هم برای آقایان و جناح بازار اینقدر نگران کننده است؟
 • IR ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
  0 0
  یکی از بی خاصیت ترین رشته های دانشگاهی در ایران علم اقتصاد است که فعلا هیچ کاربردی برای آن نمیشود متصور شد .... علیرغم سخنان جنابعالی باید بدانید که از زمان ظهور شما در بانک مرکزی شاید دلار نسبتا تغییرات کمی داشته است اما قیمتهای اقلام همچنان روند صعودی پیدا کرده اند ... وقتی خود نمایندگان محترم برای سال آینده باز هم تورم را پیش بینی کرده اند از دیگران چه انتظاری را دارید ...؟!