ایسنا نوشت: کمیسیون اروپا درحال بررسی قانونی برای ممنوعیت فعالیت شرکت چینی هواوی به منظور برقراری و راه‌اندازی شبکه اینترنت ۵G در اروپاست.

با توجه به افزایش روزافزون محبوبیت فناوری‌های نوین و گسترش تلاش و فعالیت شرکت‌های مختلف تکنولوژی و اپراتورهای بین‌المللی برای برقراری و توسعه زیرساخت‌های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، می‌توان گفت که یک ماراتن و رقابت تنگاتنگ میان این غول‌های تکنولوژی درگرفته است و هر یک از آن‌ها در تلاشند نخستین اپراتور و شرکت مخابراتی باشند که امکان دسترسی و بهره‌برداری از جدیدترین نسل اینترنت را در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود.

هواوی که بزرگترین تولیدکننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه‌کننده موبایل در جهان محسوب می‌شود، در طول یک سال اخیر از سوی دولت ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و بسیاری از کشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و بسیاری از این کشورها اعم از آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شرکت چینی را تحت‌تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین و نقض حریم خصوصی کاربران، ممنوع اعلام کرده‌اند.

حالا به نظر می رسد که کمیسیون اروپا درحال بررسی قانون ممنوعیت استفاده از تجهیزات شرکت چینی هواوی در زیرساخت های اینترنتی و مخابراتی در اروپاست و این بدان معناست که فعالیت های مخابراتی و اینترنتی شرکت چینی هواوی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به زودی و در آینده‌ای نزدیک ممنوع و متوقف اعلام خواهد شد و این غول تکنولوژی چینی با مشکلات عدیده‌ای در این زمینه روبرو خواهد شد.

بر اساس گزارش وب سایت the verge، ماجرا از اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که گوشی‌های هوشمند ساخت شرکت‌های چینی نظیر هواوی و زدتی‌ای از شهروندان و مقامات آمریکایی جاسوسی می‌کنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می‌دهد تا علیه ایالات متحده از آن‌ها استفاده کند.

این شرکت چینی به جرم جاسوسی از طریق تجهیزات مخابراتی و همچنین تحویل اطلاعات کاربران به دولت چین و همکاری با آن متهم شده است و با اینکه بارها تمامی این اتهامات را رد و تکذیب کرده است، بازهم با مشکلات و چالش‌های امنیتی فراوانی در کشورهای مختلف جهان مواجه شده است.

این طور که به نظر می‌رسد تلاش دولت آمریکا برای متقاعد کردن سایر کشورهای مختلف ، به ثمر نشسته است و حالا هواوی با مشکل ممنوعیت فعالیت در اروپا مواجه شده است .

5656

کد خبر 1232361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =