«محمد» در انتظار درس آخر آقای خشخاشی؛ بخشش

حکم محمد کلهری، دانش‌آموزی که سال ۹۳ معلمش را در شرایط نامناسب روحی به قتل رساند، صادر شده است. خانواده مقتول می‌گویند یا منتظر بمانیم فرزندان خشخاشی بزرگ شوند و تصمیم بگیرند یا حبس ابد. دادستان اما می‌گوید یا باید ببخشید یا قصاص کنید.

فاطیما فردوس: باز هم یک حکم قصاص دیگر برای نوجوانی که زیر ۱۸ سال مرتکب قتل شده است؛ محمد کلهری اعدام می‌شود؟ دانش‌آموزی که سال ۹۳ در شرایط نامناسب روحی معلمش را به قتل رساند حالا در چند قدمی قصاص قرار دارد. نزدیک به یک ماه پیش حکمش صادر شده و خانواده مقتول هم دو راه پیش روی دادستان گذاشته‌اند: صبر کنیم تا فرزندان خشخاشی بزرگ شوند و تصمیم بگیرند یا حبس ابد. دادستان اما قبول نکرده و گفته نمی‌شود خانواده را بلاتکلیف بگذاریم؛ یا باید قصاص کنید یا ببخشید. خانواده محمد هم حالا در انتظار بخشش هستند.

قصاص، بخشش یا حبس ابد؟

در همین میان برادر محمد کلهری در رابطه با اعلام حکم اعدام برادرش به «خبرآنلاین» می‌گوید: «الان نزدیک به یک ماه است که حکم محمد اعلام شده است. ماجرا از این قرار بود که دادستان بروجرد با خانواده آقای خشخاشی جلسه‌ای گذاشت و اعلام کرد که حکم قصاص محمد صادر شده و تصمیم شما چیست؟ خانواده آقای خشخاشی هم گفتند یا حبس ابد به محمد بدهید یا صبر کنیم تا بچه‌های آقای خشخاشی بزرگ شوند و درباره محمد تصمیم بگیرند. دادستان هم می‌گوید یا باید بخشش کنید یا قصاص؛ نمی‌شود این خانواده را بلاتکلیف گذاشت. با این حال دادستان واسطه شده و خیرین زیادی هم در تلاش هستند تا خانواده آقای خشخاشی را راضی کنند و از اعدام منصرف شوند. حالا دوباره قرار است جلسه‌ای با خانواده خشخاشی بگذارند و نتیجه نهایی را اعلام کنند.»

ماجرای کامل این اتفاق را اینجا بخوانید: «محمد» به جرم کشتن معلم خود اعدام می‌شود، اما...

حرف‌های محمد را هم درباره این حادثه اینجا بخوانید: روایت «محمد کلهری» از روزی که معلمش را کشت

گفتند محمد را به بهزیستی بفرستید، بعد گفتند جا نداریم!

او درباره وضعیت محمد هم می‌گوید: «اصلا حال و روز خوبی ندارد؛ پزشکی قانونی نامه زده بود که محمد باید به بیمارستان روانی منتقل شود که دادستانی مخالفت می‌کرد و می‌گفت محمد را نمی‌فرستیم. بعد از پیگیری‌ها نامه زدند که محمد را به بهزیستی یک‌جایی بفرستید که تحت درمان هم باشد ولی بعد به ما خبر دادند که بهزیستی برای محمد جا ندارد و همچنان در زندان است و فقط داروهایش را دائما زیادتر می‌کنند.» این در حالی بود که طبق این مستندات، محمد باید به بیمارستان روانی منتقل می‌شد ولی دادستانی مخالفت کرده و در نهایت گفته‌اند به بهزیستی منتقل شود که بعد اعلام کرده‌اند بهزیستی هم جا ندارد و برای انتقالش به بهزیستی تهران هم مخالفت کرده‌اند.

ماجرای کامل گوهی پزشک قانونی محمد را اینجا بخوانید: قصاص‌ یا بستری؟ ماجرای دانش‌آموزی که معلمش را کشت

فردا به دیوان می‌رم و امیدوارم شرایط تغییر کند

حسن آقاخانی، وکیل محمد کلهری هم در ارتباط با حکم موکلش به «خبرآنلاین» می‌گوید: «مشکل این است که اعاده دادرسی را قبول نمی‌کنند و پیگیری‌های ما تا الان هیچ نتیجه‌ای نداشته است. در مورد ادعای دادستان به منتقل کردن محمد به بهزیستی هم مشخص است که منطقی نیست و عملا هم چنین اتفاقی نخواهد افتاد. من فردا به دیوان می‌روم و امیدم به این یکی دو روز است تا شاید تغییری در اجرای حکم ایجاد شود. درباره دو راهی که خانواده خشخاشی هم پیش رو گذاشته‌اند، دادستان قبول نخواهد کرد. با این حال امیدوارم در یکی دو روز آینده شرایط تغییر کند.»

۴۲۲۳۸

کد خبر 1232618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 22
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  34 17
  بره بیمارستان که از انجا فراریش بدهید
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  49 17
  باید بره اون دنیا تا درس آخرو بهش یاد بده
 • DE ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  7 23
  akse reise erfane halghe nist?
 • میثم NL ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  62 15
  شمارو بخدا اینجور ادمهارو ول نکنید تو جامعه.وقتی جامعه ای مراکز درمان و اصلاح نداره و اغلب مجرمان سابقه دارند . فقط اعدام چاره ی کاره.. بخدا زن و بچه و خانواده هامون اسایش ندارند. مشکلات اقتصادی از یه طرف. اینجور مسائل هم از طرف دیگه صبر و طاقت مردم رو از بین برده.
  • NL ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
   3 31
   چه طور دلت میاد اعدام بشه طرف باید ریشه یابی بشه اگر ریشه یابی بشه مشخص میشه که اون معلم که اینجا مظلوم نشان داده شده مقصر هست
  • علی IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
   7 3
   خدا رو شکر که شما و دیگر دوستان نه تو زندگی دچار لغزش شدید، نه نیاز به بخشش دیگران دارید و خیالتون راحته که هیچ‌وقت هم کاری انجام نخواهید داد که نیازمند بخشش باشه.
  • DE ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
   7 2
   ولش نمی کنن تو جامعه. باید بفرستن اش پیش روانشناس و روانپزشک یا بیمارستان روانی تا درمان بشه. این جمله چاره فقط اعدامه واقعا عجیب بود. اگر خودت هم بیمار افسرده توی خونه داشتی همینو می گفتی؟ بکشن اش تا راحت بشی؟ واقعا که. فقط زن و بچه تو آدمن؟
  • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
   5 1
   بی نام ۱۸:۴۴ - اگر کسی عزیزت را بکشه و بعد بگه بیمارم اعدامش میکردید یا میگفتی بره پیش روان پزشک بعدش هر کس که جنایتی میکنه سریع برایش پرونده دست میکنند که بگند مشکل روانی داشته
  • IR ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
   3 1
   بی نام ۱۸:۴۴ -من اگر همچین کسی تو خانه ام باشه قبل از هر انفاقی میبرمش دکتر اگر این شخص مشکل داشته بود میبردنش دکتر
 • علی IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  64 14
  نیازی به قصه بافتن نیست. نوجوانی که معلم خود را که انسان مفیدی برای جامعه بوده و سرپرست و پدر یک خانواده بوده را با چاقو به عمد کشته است، چگونه باید بخشید؟ این فرد اگر آزاد شود فردا جرایم دیگری مرتکب خواهد شد. اگر به فکر اصلاح جامعه و عبرت از این مسئله هستید به دولت و مجلس فشار بیاورید تا نسبت به تربیت و آموزش کودکان و نوجوانان اهمیت قائل شود.
 • IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  64 14
  ترحم بر پلنگ تیزدندان ستمکاری بود بر گوسفندان
 • آرش درودیان IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  13 1
  اگه ازاد شد یه نفر دیگه رو تو همون حالت روحی کشت چی؟
 • GB ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  8 1
  این آدم کشتن وبعدبخشش یعنی چه به آن ناجوانمردی که براحتی جان انسانی رامیگیردهرگزنبایدپاداش دادنمیدانم این فرهنگ ترحم به مجرمین وجنایتکاران ازکی وچگونه بجامعه مارسیده بخشش این افراد هیچ افتخاری نیست بلکه کاریست بدترازقتل چون بااینکارقبح بدترین خلافهاراکه کشتن انسان است ازبین میبریم ومشوق جرم میشویم.
 • US ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  11 5
  اگر خانواده مرحوم قاتل را ببخشند در واقع جامعه را به انحراف سوق دادن این بخشیدن نیست رها کردن ماری سمی در اتاق خواب است
 • IR ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  12 0
  من اصلا متوجه نشدم این اگر بیمار روانی بوده چطور حکم اعدام گرفته. بعد این آدم رو می خواید آزاد کنید که بره سراغ قتلهای بعدی. یا اعدام یا بخشش یعنی چه؟ این آدم خطرناکه.
 • IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  13 5
  اگر قصاص اجرا نشه تکرار میشه
 • IR ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  8 0
  اگر به آموزش و پرورش توجه جدی نشود عواقب این کارها به جامعه می کشد.
 • IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
  4 12
  اخه تو زندان ماندن این جوان چه سودی بحال خانواده مقتول داره رضایت بدید لذتی که تو بخشش است تو انتقام نیست
 • IR ۰۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  10 1
  ای کاش این آقا معلم موقع برخورد با دانش آموزش یک کمی مهربانتر بود اونوقت این حادثه ناگوار اتفاق نمی افتاد. ای کاش پدر و مادر این دانش آموز کمی بیشتر به فرزندشون توجه میکردند تا درمانش کنند و ای کاش که آموزش و پرورش قبل از آموزش به پرورش توجه داشت .افسوس . . .
 • معلمی IR ۰۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  11 2
  من یک معلم ناامیدم معیشت منزلت احترام و ابهتم نسبت به 20سال قبل خیلی کم شده
 • IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  17 6
  خبرآنلاین چرا داری براش تبلیغ میکنی که با فشار افکار عمومی بهش بخشش بخوره.زده یه زن و یه بچه و یه خانواده رو بدبخت کرده بعد فشار میارید که ببخشه؟این چه کاریه آخه.فقط اعدام تا پدر مادرش بفهمن از این به بعد بچشون رو درست تربیت کنن.مگه ماها از معلموون کتک نخوردیم؟باید میزدیم میکشتیمش؟
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  10 0
  آخه این همه تلاش برای ی نوجوان بیمار روانی که زده ی نفر و کشته چه فایده ای برای جامعه داره این با این شرایطش حتی اگر هم بخشش بگیره مطمئن باشید پی درمان نمیره رها میشه تو جامعه تا ی نفر بیگناه دیگر و هم بکشه