درخواست سردار جعفری از شورای عالی امنیت ملی برای انتقام از عربستان و امارات

ایرنا نوشت: فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امارات و عربستان بدانند که ایران از حمایت های مخفی آنها از گروه های تروریستی آگاه است و صبر جمهوری اسلامی ایران به سرآمده است.

سردار محمد علی جعفری روز شنبه در آیین تشییع شهدای حمله تروریستی زاهدان در میدان بزرگمهر اصفهان افزود: ما انتقام خود را از امارات و عربستان خواهیم گرفت و بر این اساس از شورای امنیت ملی می خواهیم که دستمان را برای عملیات انتقام جویانه باز بدارد.
وی اظهارداشت: علاه بر آمریکایی ها و اسراییلی ها که در ایجاد ناامنی و ترور در کشور نقش دارند سازمان های اطلاعاتی عربستان و امارات در راستای ایجاد ناامنی در جنوب شرقی کشور در حال تلاش هستند.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ما اطلاعات موثقی داریم که این سازمان های اطلاعاتی (عربستان و امارات) برای ایجاد ناامنی در کشور تلاش می کنند.
وی اضافه کرد: مسوولان کشور از جمله رییس جمهور و رییس شورای عالی امنیت ملی اعلام کرده اند از این پس جمهوری اسلامی ایران ملاحظات قبلی را انجام نخواهد داد و برای انتقام گیری مستقیم وارد عمل خواهد شد.
سردار جعفریادامه داد: انتظار داریم که کشور مسلمان همسایه (پاکستان) به این گروه ها اجازه پناه گیری ندهند.
وی با بیان این انتقاد که چرا ارتش و سازمان امنیت پاکستان به این گروه های تروریستی تکفیری پناه می دهند و دولت پاکستان سکوت می کند، گفت: پاکستان باید در این رابطه پاسخگو باشد.
فرمانده سپاه پاسداران اضافه کرد : پاکستان محل اختفای این گوه های تروریستی، تکفیری را می داند ولی سکوت پیشه کرده است.
وی تاکید کرد: دولت پاکستان بداند که از این پس هزینه پناه دادن به این گرو ها توسط آی اس آی را باید بپردازد و این هزینه ها سنگین خواهد بود.
سردار جعفری با اشاره به اینکه آنچه دشمنان انقلاب از نوع آمریکایی، اسراییلی، عربستانی و تکفیری های کافر باید بدانند این است که به فرموده امام خمینی ره هر چه بکشید ملت ما بیدارتر می شود.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی زاهدان گفت: مردم اصفهان در شهید پروری و حمایت از نظام و تلاش برای برقراری امنیت از هیچ کوششی دریغ نکردند و از تمام برنامه هایی که در راستای ارتقای سطح پیشرفت در کشور بوده است حمایت کرده اند.
فرمانده سپاه پاسداران بیان کرد : دشمنان جمهوری اسلامی یکی دو تا نیستند و دشمنان اسلام بسیج شده اند تا با ایجاد ناامنی در کشور از پیشرفت ایران اسلامی جلوگیری کننند.
وی تاکید کرد: نیروهای سپاه، بسیج، انتظامی، ارتش و تمام نیروهای امنیتی و نظامی مشغول مقابله با این توطئه ها هستند.
سردار جعفری تصریح کرد : : تامین امنیت سیستان و بلوچستان یکی از ماموریت های سپاه است که 9 سال قبل این ماموریت به این نهاد واگذار شد که برای مسدود کردن مرزها و تامین امنیت توسط نیروهای زمینی سپاه از استان های مختلف و نیروهای بومی منطقه استفاده می شود.
وی با بیان اینکه در این چند سال اخیر دشمنان درصدد برنامه ریزی و توطئه گری برای ناامن کردن این منطقه بوده اند، گفت: امارات و عربستان به شدت به دنبال ناامنی در کشور بوده اند و نیروهای امنیتی نگذاشته اند که مشکلی در رابطه با ناامن کردن مرزها ایجاد شود، با ایجاد پاسگاه ها دژ مستحکم مقابل این توطئه ها ساختند.
وی با اشاره به اینکه دشمن در طول یکسال اخیر با انجام عملیات هایی درصدد ایجاد ناامنی در مرزهای کشور بود ، افزود: اما همیشه با موفق نبودن و تلفات بسیار به عقب برگشته اند.
سردار جعفری خاطرنشان کرد : به دنبال این شکست ها در پی انجام عملیات های انتحاری افتاده اند و با این کار درصدد برآمدند تا با ایجاد ناامنی ضربه ای به نظام و کشور وارد کنند.
وی افزود: بالاخره با چند تلاش مختلف توانستند این عملیات تروریستی در استان سیستان و بلوچستان را انجام دهند.
فرمانده سپاه پاسداران گفت : از اول امسال تاکنون 6 الی هفت عملیات انتحاری توسط این گروه های تروریستی پیش از انجام خنثی شده است.
سردار جعفری تاکید کرد: ملت باید بدانند که نیروهای جان بر کف سپاه، بسیج، انتظامی و امنیتی در مرزها در حال عمق بخشیدن به امنیت هستند و انتقام خون این شهدا را خواهند گرفت.
به گفته وی در مسیر انقلاب اسلامی خون شهید نیاز داریم و خون شهید موتور حرکت این مسیر الهی و حق است که اثرگذاری آن روشن و واضح می باشد.
وی افزود: تمامی پاسداران و بسیجیان و نیروهای امنیتی مصم تر از گذشته آماده برقراری امنیت و انتقام گیری از دشمنان اسلام و انقلاب هستند.
عوامل گروهک تروریستی به اصطلاح به جیش العدل وابسته گروه القاعده با اقدام کور تروریستی انتحاری چهارشنبه شب یک دستگاه اتوبوس حامل نیروهای مرزبان نیروی زمینی سپاه پاسداران از لشکر امام حسین (ع) استان اصفهان را منفجر کردند.
در این حادثه تروریستی که بوسیله یک دستگاه وانت مملو از موادمنجره در جاده خاش- زاهدان محدوده روستای چانعلی رخ داد 27 نفر از نیروهای جان برکف سپاه شهید و 13 نفر دیگر زخمی شدند.
2929

کد خبر 1232729

برچسب‌ها