بارش سنگین برف راه ارتباطی ۱۲۰ روستای آذربایجان‌شرقی را بست

ایرنا نوشت: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: بارش سنگین برف شب گذشته راه ارتباطی حدود ۱۲۰ روستای این استان را بست.

اروجعلی علیزاده افزود: این روستاها بیشتر در مناطق کوهستانی و سخت عبور شهرستان های هشترود، چاراویماق، بستان اباد، اهر و ورزقان قرار دارند.

وی با بیان اینکه ماموران راهداری شب گذشته با تلاش خود مانع از بسته شدن راه های اصلی و فرعی استان شدند، اظهار داشت: هم اکنون رفت و آمد در این راه ها و آزاد راه تبریز - زنجان به صورت عادی در جریان است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی یادآوری کرد: از شامگاه شنبه با شروع بارش برف در استان، ماموران راهداری در چند مرحله اقدام به برف روبی، تیغ زنی و نمک پاشی ۱۰ هزار کیلومتر از راه های اصلی و فرعی کردند. 

علیزاده با بیان اینکه تلاش ماموران برای بازگشایی راه های روستایی استان ادامه دارد، افزود: تلاش می شود تا شب راه ارتباطی روستاهای بسته شده نیز باز شود.

وی میانگین ارتفاع برف در برخی مناطق برفگیر استان را حدود ۵۵ سانتی متر اعلام و کرد و گفت: در گردنه ها، ارتفاع برف به بیش از ۷۰ سانتی متر می رسد.

برف روبی، نمک پاشی و تیغ زنی راه های ارتباطی اصلی و فرعی آذربایجان شرقی با حدود ۹۰۰ نفر از عوامل راهداری و با استفاده از ۶۰۰ دستگاه سبک و سنگین انجام می شود.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.

طرح راهداری زمستانی از اول آذر تا پایان اسفند با استفاده از ۳۶۲ دستگاه نمک پاش و برف روب اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و ۱۹۱ دستگاه اجاره ای این سازمان در آذربایجان شرقی اجرا می شود.

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

۴۶

کد خبر 1232887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =