شفافیت آرای اعضای مجمع تشخیص درباره سی‌اف‌تی و پالرمو چقدر ضروری است؟

خانه ملت نوشت: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: معتقدم نیازی به شفافیت آرای اعضا مجمع تشخیص مصلحت نظام نیست؛چرا که رهبری این اعضا را انتخاب می کنند و هر نظری در رابطه با لوایح بدهند برای ما قابل قبول است.

سید کاظم دلخوش با اشاره به اینکه شفافیت آرا مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سی اف تی و پالرمو چقدر ضروری است،گفت: همانگونه که رهبری فرموده اند مجلس باید به وظیفه کارشناسی خود عمل کند.

وی افزود: شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در رابطه با تصویب لوایح اف ای تی اف کار کارشناسی خود را انجام می دهند و در آخر نظر نهایی را اعلام می کنند.

نماینده مردم صومعه سرا تصریح کرد: براساس اصل110 قانون اساسی نظر رهبری به همه نظرات ارجحیت دارند و در حال حاضر هم که کار کارشناسی لوایح سی اف تی و پالرمو در مجمع تشخیص مصلت نظام در حال بررسی هستند.

دلخوش در پرسش به سوالی مبنی بر اینکه آیا ضرورتی دارد که اعضا مجمع تشخیص مصلحت نظام آرا خود را به صورت شفاف اعلام کنند و مشخص شود؛ که چه کسی موافق و مخالف این لوایح هستند.تصریح کرد: ضرورتی ندارد که اعضا مجمع تشخیص مصلحت نظام آرا خود را به صورت شفاف اعلام کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: معتقدم نیازی به شفافیت آرا اعضا مجمع تشخیص مصلحت نظام نیست؛چرا که رهبری این اعضا را انتخاب می کنند و هر نظری در رابطه با لوایح بدهند برای ما قابل قبول است.

2929

کد خبر 1233097

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  11 3
  این چه استدلالیه؟ وقتی رهبرانقلاب خودشون میگن من هرچه که در جلسات خصوص می گویم در برابر مردم همان را می گویم چرا باید اعضای مجمع صریح نباشند؟
 • IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  18 1
  آقای نماینده لطفا دایه مهربانتر از مادر نشید. همه باید صریحا نظرشون رو اعلام کنند.
 • IR ۲۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  15 1
  اگر کسی میدونه نظرش درسته باید شجاعت اعلامش رو هم داشته باشه