وزیر خارجه پاکستان در کنار الجبیر، پاسخ نگرانی‌های ایران را داد

ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه پاکستان ضمن محکومیت مجدد حمله تروریستی زاهدان تاکید کرد که اسلام آباد به حق حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران احترام می گذارد.

 «شاه محمود قریشی» روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی مشترک با عادل الجبیر وزیر مشاور سعودی در امور خارجه در اسلام آباد در پاسخ به پرسش یک خبرنگار درخصوص مواضع ایران پس از حمله تروریستی اخیر در جاده خاش-زاهدان، گفت: ما به شدت نسبت به این حادثه ناراحت هستیم و آن را قویا محکوم می کنیم.

وی با اشاره به گفت وگوی تلفنی روز گذشته خود با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، افزود: من به همتای ایرانی خودم اطمینان دادم که پاکستان همواره چنین اقدامات را رد و آن را محکوم می کند.
قریشی تاکید کرد، جمهوری اسلامی ایران همسایه پاکستان است و ما هرگز هیچ مشکلی برای همسایه خود ایجاد نمی کنیم.

وی افزود، پاکستان به حق حاکمیت و تمامیت ارضی ایران احترام می گذارد و ما اطمینان داریم که ایران نیز همین سیاست را در قبال ما دارد.
وزیر خارجه پاکستان خاطر نشان ساخت، اگر مسائلی وجود داشته باشد ما می توانیم با بحث و همکاری به آن بپردازیم، اگر شواهدی (درخصوص حمله زاهدان) نیز باشد ما آماده ایم تا در صورت مطرح شدن آن همکاری مفید انجام دهیم.
وی افزود، ایران و پاکستان با چنین مسائلی در گذشته نیز روبرو بوده و با کمک و همکاری دوجانبه این مسائل را حل کرده و ما در آینده نیز این روند را ادامه خواهیم داد.

«شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان روز گذشته در تماس تلفنی با محمد جواد ظریف از اعزام یک هیئت تخصصی برای گفت و گو با مقامات کشورمان درباره حادثه تروریستی اخیر خبر داد.
به گزارش ایرنا، در پی حادثه تروریستی 24 بهمن ماه در جاده خاش - زاهدان که منجر به شهادت 27 نفر از مرزبانان سپاه پاسداران و زحمی شدن 12 نفر شد، خانم رفعت مسعود سفیر پاکستان توسط دستیار وزیر و مدیرکل آسیای غربی به وزارت امور خارجه احضار شد.

52310

کد خبر 1233306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
    0 0
    به این پاکستان نمی شه اطمینان کرد. باید به سازمان ملل شکایت کنیم و اجازه حمله به خاک پاکستان و مقابله با گروه های تروریستی مزدور در این منطقه رو بگیریم. این حق ماست. البته حتمی باید راه دیپلماتیک را برویم تا بهانه دست هیچ کشوری ندهیم. عربستان از یک درگیری میان ایران و پاکستان خیلی استقبال می کنه