آزمون‌های غربالگری از تیم‌های اعزامی به المپیک ۲۰۲۰ توکیو

سایت آکادمی ملی المپیک نوشت: یازدهمین جلسه کارگروه تشکیل دپارتمان پیشگیری از آسیب های ورزشی در آکادمی ملی المپیک تشکیل و در خصوص برنامه های این مرکز برای سال ۹۸ بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه که با حضور دکتر محمدحسین علیزاده مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصطفی زارعی استادیار دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه شهید بهشتی و دکتر سیدشمس‌الدین تقوی مدیر مرکز پزشکی ورزشی آکادمی ملی المپیک برگزار شد، حاضرین در رابطه با برنامه های پیشنهادی سال ۹۸ این مرکز به بحث و تبادل نظر پرداختند.

این برنامه ها در قالب اجرای معاینات غربالگری جهت تیم های شرکت کننده در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، انجام مشاوره های لازم جهت پیشگیری از آسیب ورزشکاران در معرض خطر آسیب، برگزاری کارگاه های آموزشی برای سه فدراسیون کشتی، تکواندو و کاراته و همچنین نشست های ماهانه با صاحب نظران در مقوله پیشگیری از آسیب های ورزشی تدوین و به عنوان برنامه های پیشنهادی سال ۹۸ دپارتمان به رئیس آکادمی ملی المپیک ارائه خواهد شد.

لازم به ذکر است دپارتمان پیشگیری از آسیب های ورزشی که پیش از این قرار بود در بهمن ماه ۹۷ آغاز به کار نماید، در آینده ای نزدیک با برگزاری مراسم افتتاحیه ای با حضور دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک فعالیت های خود را در قالب سه کارگروه تحقیقاتی، آموزشی و ارتقاء سلامت آغاز می کند.

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1233951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =