بهرام افشارزاده ، دبیر کل کمیته‌ ملی المپیک ایران گفت: « یکشنبه سرمربی تیم ملی فوتبال امید ایران را معرفی می‌کنیم.»

صبح امروز جلسه‌یی سه ساعته را با حضور کفاشیان و تاج در کمیته‌ ملی المپیک در ارتباط با تیم ملی فوتبال امید و انتخاب کادرفنی این تیم برگزار شد و در این نشست، فدراسیونی‌ها توانستند افشارزاده را قانع کنند تیم ملی امید برای موفقیت نیاز به مربی ایرانی دارد. دبیر کمیته ملی المپیک در هفته گذشته بارها اعلام کرده بود که برای تیم امید باید سرمربی خارجی آورده شود، اما او پس از جلسه صبح با همشهری اش مهدی تاج به شکلی دیگر سخن می‌گوید: «در این دیدار تصمیمی‌گرفتیم که 5 مربی خوب ایرانی را برای انتخاب به کمیته‌ مربیان فدراسیون فوتبال معرفی کنیم، البته این افراد باید ظرف یکی دو روز آینده برنامه‌های خود را به این کمیته ارائه دهند. ما این موضوع را به این 5 مربی اعلام کردیم. » این اتفاق درحالی می‌افتد که در همه ادوار گذشته رسم بر این بوده که مربیان با پیشنهاد فدراسیون‌ها معرفی می‌شدند و نظر مشورتی کمیته ملی المپیک در نهایت درباره آنها لحاظ می‌شد چون تامین هزینه‌های تیم امید بر عهده کمیته ملی المپیک است، اما افشارزاده این‌بار برای محدود کردن دایره انتخاب فدراسیونی ‌ها تصمیم گرفته است که خودش 5 گزینه را به آنها معرفی کند.
 دبیر کل کمیته‌ ملی المپیک ادامه داد: «یکی از این 5 نفر روز یکشنبه توسط این کمیته انتخاب خواهند شد. همچنین یک آنالیزور،‌ یک پزشک‌، یک روانشناس بسیار خوب‌، یک دکتر تغذیه و دو نفر مشاور فنی به همراه مربی دروازه‌بانان را به این کمیته اعلام کردیم که به احتمال زیاد این افراد مورد تایید کمیته برای کار در تیم ملی امید قرار خواهند گرفت. نکته دیگر، سرپرست تیم امید است که در مورد او هر 3 نفر به توافق نهایی رسیدند و روز یکشنبه همه‌ آنها معرفی می‌شوند.»
افشارزاده درباره حضور مربی خارجی در تیم‌ ملی امید هم گفت: «به این نتیجه رسیدیم که به کار گیری مربی خارجی در این روزها اشتباه است. یک مقدار این روزها کار به سمت دلال بازی رفته است. تمام مربیان خوب دنیا را هم اکنون مشغول به کار هستند. ما 3 تا 6 ماه صبر می‌کنیم و با مربی ایرانی ادامه خواهیم داد البته مربی خارجی هم در صورتی که شرایط بسیار خوبی داشته باشد به ایران می‌آوریم.»
 این گفته افشارزاده ابهام آمیز است. یعنی اگر 4 ماه بعد یک مربی خارجی برای تیم امید پیدا کردند چه اتفاقی برای سرمربی داخلی تیم می‌افتد؟ اما آقای دبیرکل علاقه ای به پاسخ دادن به سئوال‌های سخت ندارند: «اصلا شما چرا این‌قدر به تیم ‌ملی المپیک حساس هستید؟ چرا نمی‌روید درباره سرمربی تیم‌های والیبال و بسکتبال بنویسید؟ ما نمی‌خواستیم دلال بازی شود. مربیان بزرگ، همه تیم دارند. گفتیم از حالا تا 6 ماه دیگر می گردیم اگر کسی را که خوب بود پیدا کردیم به تیم اضافه می کنیم.»
آنچه افشارزاده می‌گوید تنها یک معنا دارد. اینکه مربی ایرانی تیم فردی موقت باشد که حاضر شود چنانچه مربی خارجی آمد، به عنوان نفر دوم کار کند: «ما می خواهیم یک مربی خیلی خوب و تاپ را بیاوریم. اگر چنین کسی بیاید همه حاضرند با او همکاری کنند.» این جمله البته به‌خوبی نشان می‌دهد که تاج توانسته افشارزاده را متقاعد کند یک مربی ایرانی در راس کادر فنی تیم‌ملی المپیک بماند و انجام وظیفه کند.
افشارزاده درباره نحوه تشکیل تیم امید ایران هم گفت: «ما تا بازی‌های المپیک لندن این تیم را به صورت ویژه حمایت می‌کنیم. مرحله اول ما حضور در بازی های آسیای گوانگ جو است که بهترین فوتبالیست های 19 ساله را برای این رقابت ها دعوت می‌کنیم. در ادامه راه هم هر کدام از بازیکنان جوان خوب باشند درتیم های ملی به روی آنها باز است. امیدواریم که با این شرایط نتایج خوبی در    بازی های آسیایی و بازی های المپیک کسب کنیم.»

کد خبر 1234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =