خط و نشان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مسئولان قوه قضاییه و نیروی انتظامی

ایرنا نوشت: سازمان تبلیغات اسلامی میزبان ششمین مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی کشور و تشکل‌های مردمی بود که برای تبیین و ابلاغ عمومی رویکردها و سیاست‌های جدید اجتماعی، فرهنگی و رسانه‌ای در حوزه امر به معروف گرد هم آمده بودند.

حجت الاسلام والمسلمین علی قمی در این مراسم اظهار داشت: نقد مسئولان یک کلمه قدسی و الهی است. امر به معروف و نهی از منکر در مورد مسئولانی که امروز پای کج می گذارند یا در معرض هر نوع خطایی هستند؛ ضروری است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی‌ گفت: همه دستگاه‌ها و مجموعه‌هایی که به نحوی به حاکمیت جمهوری اسلامی مرتبط هستند، قطعا وظایف سنگین و مصرحی در باب امر به معروف و نهی از منکر دارند.‌ البته وظایف بعضی سنگین تر از دیگران است.

وی با اشاره به هدف بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از تاسیس سازمان تبلیغات گفت: وظیفه سازمان بر اساس کلام امام‌ خمینی (ره) ترسیم خوبی‌ها و تشویق به انجام آن و تصویر بدی‌ها و نهی از انجام آن است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر افزود: این امر ضرورتی است که غفلت از آن باعث خسارت می شود.

وی تصریح کرد: امر به معروف مراتب مختلفی دارد و هر کدام از درجه اهمیت متفاوتی برخوردار است. بالاترین مرتبه امر به معروف حفظ نظام اسلامی و بالاترین مرتبه نهی از منکر تیز تحفظ از تضعیف نظام است.

حجت الاسلام والمسلمین قمی با تاکید بر اجرای امر به معروف و نهی از منکر در مورد مسئولان کشور ادامه داد: نقد مشفقانه موجب تثبیت نظام می شود و در مقابل آن درست کردن حاشیه امن برای آنان تضعیف نظام است.

وی افزود: البته با تاکید بر امر به معروف مسئولان نمی‌خواهیم قید بقیه مراتب امربه معروف را بزنیم.

حجت الاسلام و المسلمین قمی همچنین با اشاره به ضرورت همکاری همه دستگاه‌ها اظهار داشت: شرح وظایف بر زمین مانده دستگاه‌های اجرایی در مقوله امربه معروف مشخص و حتی اجزای ستادهای امربه معروف معلوم شوند.
وی ادامه داد: همچنین ایده پردازی و اجتماعی شدن امربه معروف مهم است و در فراگیری آن کمک می کند، در این راه می توان از جوانان خلاق حوزه و دانشگاه کمک گرفت.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از نمایندگان دستگاه‌ها خواست در مقوله امر به معروف و نهی از منکر این سازمان را در اولویت قرار داده و کوتاهی‌ها را تذکر دهند.


دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز در این نشست با تاکید بر راهبرد این ستاد مبنی بر اولویت دهی به این مقوله در مورد مسئولان گفت: مردم باید واقعا بدانند این حکومت به آنها متعلق است.

حجت الاسلام جلیل محبی ادامه داد: من با حجت الاسلام قمی اینجا پیمان بستیم کمپینی راه بیاندازیم تا همه مردم بدون ترس و لکنت زبان مسئولان را امربه معروف و نهی از منکر کنند و آنها نیز این نقد را بپذیرند؛ از همه مسئولان‌ می خواهیم به این کمپین بپیوندند. در این کمپین وعده می دهیم امربه معروف و نهی از منکر را بپذیریم، از کنارش نگذریم، آن را بی پاسخ نگذاریم و آمر را تشویق کنیم.

وی ادامه داد: امر به معروف حکومتی، وظیفه دستگاه‌های حاکمیتی است. بعضی دستگاه‌ها بی عرضه بوده اند که نتوانسته اند کارشان را به خوبی انجام دهند. وظایف حکومتی را که باید قوه قضاییه و ناجا انجام بدهند روی دوش مردم می اندازیم.

1717

کد خبر 1234068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  0 0
  خلاصه نقد خودی ها می شود امر مقدس و نقد غیر خودی ها می شود اقدام علیه امنیت ملی وتشویق اذهان عمومی
 • IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  0 0
  فقط اینمون مونده بود...