برنی سندرز ۲۴ ساعته کلی پول برای شکست ترامپ جمع کرد

کاندیدای چپ‌گرای آمریکایی این طور که سی‌ ان بی سی گزارش کرده، با اعلام کاندیداتوری برای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا برای کارزار انتخاباتی حزب دموکرات در جمع کمک‌های مالی مردمی در کمتر از ۲۴ ساعت رکورد شکسته است.

نگار علی: برنی سندرز برای کمپین انتخاباتی اش در سال ۲۰۲۰ از ۲۲۳۰۰۰ داوطلب در زمان ۲۴ ساعت مقدار ۶ میلیون دلار به دست آورده.

در گذشته رکورد بیشترین پولی که در ۲۴ ساعت برای یک کمپین انتخاباتی جمع آوری شده بوده است ۱.۵ میلیون دلار بوده است.

برنی یک سوسیالیست دموکرات درست در نقطه مقابل ترامپ است. یک صلح طلب  حامی اقلیت ها. زمانی که در دانشگاهی در شیکاگو تحصیل میکرد به حزب سوسیالیست های جوان پیوست و در جنبش های مدنی حضور پیدا میکرد و برای حق برابری نژادی در کنگره با سایر دانشجویان معترض همراه میشد.

برای جلوگیری از خشونت جنبش مدنی دیگری شکل داد ، میتوان گفت تمام این جنبش های مدنی تحت ریاست او شکل گرفتند.

بعدها جنبش «نه به خشونت و نه به تبعیض نژادی» در کنگره توسط او ادغام شدند و یک جنبش واحد را به وجود آوردند.

در سال ۱۹۶۲ به جنبش اعتراضی که در مقابل بخش مدیریت دانشگاه در اعتراض به محصور کردن {جدا سازی} محوطه دانشگاه شکل گرفته بود ملحق شد.

او در این جنبش اعتراضی گفته بود که واقعا شرایط غیرقابل تحملی میشود اگر که دانشجویان رنگین پوست و سفید پوست دانشگاه نتوانند بایکدیگر در یک ساختمان زندگی کنند. 

سندرز و ۳۲ دانشجوی دیگر به زور وارد محوطه دانشگاه شدند و جلوی دفتر رئیس کمپ زدند، پس از چند هفته اعتصاب در مقابل دفتر رئیس سرانجام کمیسیونی برای بررسی این تبعیضی که در دانشگاه شکل گرفته بود تشکیل شد.

جوآن ماهنوی یکی از اعضای CORE {نه به تبعیض نژادی در کنگره} و همکاری در تمام اعتراضات ، سندرز را اینگونه توصیف می کند:«یک مرد تمام و کمال، یک پسر یهودی نجیب از بروکلین، او به طور وحشتناکی جذاب نبود ولی این توانایی را داشت که با یک گروه عظیمی از افراد حتی آنهایی که با او مخالف بودند نیز همکاری کند.»

سندرز یکبار یک روز کامل را برای پرت کردن حواس پلیس از معترضان در طی اعتراضاتی که به سیاست های وحشیگرانه دانشگاه تشکیل شده بود پرداخت و سرانجام متوجه شد که تحت تعقیب پلیس است و پلیس همه ی آنها را بازداشت کرد.

او در جنبش GREAT MARCH ON WASHIONGTON THE نیز حضور داشت، جنبش مدنی که برای مسائل اقتصادی آفریقا شکل گرفته بود و مالتر لوتر کینگ نیز در این جنبش سخنرانی می کرد.

در تابستان همان سال او برای اختلال در کار پلیس برای دستگیری او در اعتراضاتی که برای جدایی دانشجویان در دانشگاه تشکیل شده بود، مجبور به پرداخت جریمه ای ۲۵ دلاری شد.

در طی سالهای ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ سندرز در اکثریت تظاهرات هایی که برای صلح بین الملل شکل میگرفت شرکت میکرد.

پس از فارق التحصیل شدن از دانشگاه به نیویورک بازگشت، جایی که در آنجا شغل ها متنوعی را امتحان کرده بوده است.

برنی سندرز که در سال ۱۹۴۱ متولد شده است ، سیاستمدار آمریکایی است که درسال ۲۰۰۷ به عنوان سناتور ایالت متحده آمریکا انتخاب شده است ؛ فردی که طولانی ترین رکورد حضور در کنگره آمریکا در دست او است.

در سال ۱۹۹۹ برای ملاقات با حزب دموکرات های آمریکا توسط مجلس نمایندگان این کشور انتخاب شد و از این فرصت برای انتصاب دموکرات ها در اکثریت کنگره آمریکا استفاده کرد.

همان طور که از پیشینه او پیداست کاندیدای  انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ تفاوت های اساسی از نظر ایدئولوژی سیاسی و سایر جنبه ها با رئیس جمهور فعلی یعنی ترامپ در آمریکا دارد.

مردم آمریکا او را به عنوان یک رهبر کاملا دموکرات می شناسند، فردی که از همه جهات در مقابل ترامپ قرار می گیرد.

او درباره پناهنده ها، قوانین مالیاتی، کنوانسیون های جهانی که یک به یک توسط ترامپ نقض شدند و البته درباره برجام نظری کاملا متفاوت با ترامپ دارد.

او ۴ سال قبل اگر اسیر سیاست بازی هیلاری کلینتون و تیمش نمی شد ، به گفته بسیاری از کارشناسان بهترین هماورد برای رقابت با نامزدی پوپولیست چون ترامپ بود و آن شعارهای اغواگرش.

حالا برنی وارد رقابت درون حزبی با نامزدهای دموکرات می شود و باید دید در کارزار انتخابی ۲۰۲۰ آیا این بار اوست که برابر ترامپ می ایستد؟

۴۱۴۱

کد خبر 1234158

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حمیدرضاپیری IR ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
  0 0
  تا وقتی که این داداشمون بیاد و سیاست های آمریکا بخواد تغییر بکنه دیگه چیزی از ما باقی نمونده با این گرونی و بدبختی و بیچارگی ما زنده نیستیم دیگه. واقعا چقدر دلخوشند بعضی ها. بزک نمیر بهار میاد!!!!!!!!!!!!!!
 • هادی IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
  0 0
  فارغ التحصیل درسته
 • خوزستانی IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
  0 0
  کاندید شدن برنی سندرز بیشتر به یک جوک شبیه است مثل سه قلوهای خودمان که همیشه برای ریاست جمهور کاندید میشوند ولی ملت بهشان اهمیت نمیدهد .
 • مهدي CA ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
  0 0
  من جاي جمهوري اسلامي بودم يواشكي پول خرج ميكردم تا برني سندرز توي انتخابات پيروز بشه. اين تنها سياستمدار آمريكايي حال حاضر هستش كه ريشه ي اختلافات ايران و آمريكا رو دقيق ميشناسه و معتقده كودتا عليه مصدق باعث آمريكاستيزي شد.
 • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
  0 0
  به امید برنی واینسین که ایران رو نجات بده زهی خیال باطل از خود آمریکاییها بپرسی عاشق ترامپن