چند خانواده بسته حمایتی ۲۰۰ هزار تومانی گرفتند؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: تاکنون بسته های ۲۰۰ هزار تومانی جبرانی و حمایتی، میان ۱۶ میلیون خانوار که پنجاه میلیون نفر از جمعیت را شامل می‌شود، توزیع شده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خانه ملت ، محمدباقر نوبخت با بیان اینکه هر مابه التفاوتی که از بحث تغییر قیمت ارز از ابتدای سال حاصل شود، به مردم اختصاص می یابد، گفت: حدود ۱۴ میلیارد دلار ارز به کالاهای اساسی اختصاص یافته که مبلغ ریالی آن، حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان می‌شود؛ ضمن اینکه دولت حاضر شده این مابه‌التفاوت را از واردکنندگان و تولیدکنندگان دریافت نکند، به شرط اینکه قیمت کالاها نیز افزایش نیابد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اقدام دیگر دولت برای حمایت از سفره مردم و عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی، پرداخت مابه‌التفاوت ارز پتروشیمی‌ها بود، افزود: تاکنون ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از مابه‌التفاوت، به صورت بسته کمک‌های ۲۰۰ هزار تومانی، توزیع شده که به حدود ۱۶ میلیون خانوار و پنجاه میلیون نفر، بسته های ۲۰۰ هزار تومانی جبرانی پرداخت گردیده است.

وی تصریح کرد: سال آینده هر مابه التفاوتی از نرخ ارز برای دولت حاصل شود، به صورت کامل به مردم بازگردانده می‌شود.

۲۲۳۲۲۳
کد خبر 1234491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بازنشسته حداقل بگیرتامین اجتماعی IR ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
  1 0
  آقای نوبخت من یک خانم بازنشسته هستم با حقوق 1260000 تومان چرا به من و امثال من که حداقل بگیر سازمان تامین اجتماعی هستیم این بسته تعلق نگرفته؟ همانطور که11 سال است بازنشسته شدم تا بحال هروقت برای دادن وام گفتند نتوانستم بگیرم به 1420 هم پیام دادم اما خبری نشد چرا به ما این بسته های حمایتی با این گرانی های روز به روز تعلق نگرفته؟
 • IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
  0 0
  جناب نوبخت یا آمار غلط بهتون دادند یا اصلا از چیزی خبر ندارین و همینطوری یک عدد میلیونی رو به زبون اوردین . این 16 میلیون کیا هستند ؟ مامان منم این کمک هزینه رو نگرفته نه نقدی نه غیر نقدی .