رمزگشایی از اظهارات دبیرکل جبهه پایداری/ پایداری‌ها بازگشت به سعید جلیلی را کلید زدند

نامه‌نیوز نوشت: آنطور که از مصاحبه اخیر مرتضی آقاتهرانی معلوم است جبهه پایداری فعالیت‌های انتخاباتی خود را کلیدزده و بنا دارد که به سوی جلیلی بازگردد.

اینکه سعید جلیلی شهر به شهر و ساک به دست سفر می کند، خبر و موضوع تازه ای نیست. او چندین سال است که این کار را انجام می دهد. در آخرین تحول تصویری از او در فضای مجازی منتشر شد که با اتوبوس و بدون همراه به یک سفر استانی می رفت. مدت ها است که دولت سایه اش را تشکیل داده و هر هفته با کابینه اش در خیابان پاستور جلسه می گذارد. خیلی ها معتقدند که فرجام این جلسات در نهایت به نامزدی در ۱۴۰۰ ختم می شود و حالا که حضور سید ابراهیم رئیسی هم در قوه قضاییه جدی شده؛ به نظر،  حامیان او از همیشه امیدوار ترند.

بار آخرین بنای نامزدی داشت یعنی انتخابات ۱۳۹۶، هم جمنا پشت او را خالی کرد و هم حتی پایداری ها جانب او را نگرفتند.  هر دو دلبسته نامزد دیگری شدند. اکنون اما شرایط تغییر کرده است. دولت دوم حسن روحانی به نیمه راه رسیده و فعالیت چهره ها و گروه ها با موضوع انتخابات ریاست جمهوری مضاعف شده است. تازه ترین خبر را مرتضی آقاتهرانی اعلام کرده است؛ دبیرکل جبهه پایداری.

او گفته جلسات پایداری با موضوع انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده است. هرچند که تاکید کرده که تا کنون کسی را نامزد نکرده اند اما سوال مجری آن هم در برنامه تلویزیونی بسیار مهم و قابل تامل بود. رنجبران از آقاتهرانی پرسید آیا جلیلی نامزد شما در ۱۴۰۰ است؟ پرسشس مهم که با در نظر داشتن چند موئلفه می تواند نمایی روشن تر از تحولات انتخابات آتی را در اختیار ما گذارد:

*قطعا اگر سید ابراهیم رئیسی در همین شرایط باقی می ماند و به ریاست قوه نمی رسید، بهترین گزینه برای پایداری ها بود. حالا اما او نیست و پایداری ها به انتخابات بدون حضور آقای رئیسی فکر می کنند.

*گزینه دیگری که از هم اکنون نشانه هایی از نامزدی احتمالی او در مجموعه اصولگرایان  دیده می شود، محمدباقر قالیباف است که ناگفته پیداست درجه اختلاف و زاویه او با پایداری ها چقدر است.

*پرویز فتاح که می تواند گزینه مطلوب پایداری ها باشد گویا در رفت و آمد پیام ها، شروطی را تعیین کرده که کار را سخت می کند.

*عزت الله ضرغامی که اگرچه قرابت هایی با پایداری ها دارد اما به نظر نمی رسد گزینه مطلوب پایداری های باشد. با این تفاسیر بازگشت به سعید جلیلی محتمل ترین گزینه ای است که می تواند در اسفند ۹۷ به ذهن برسد. هر چه از حالا هم پایداری ها کلید زده اند و هم سعید جلیلی مشغول کار است. آیا می توانیم صریح تر از همیشه بگوییم یک ضلع انتخابات ۱۴۰۰ از همین حالا مشخص شده است؟

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1234829

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • قاسم IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
  0 1
  باخت اصولگراهاباآمدن جلیلی قطعی است
 • ناشناس IR ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
  1 1
  بهترین گزینه برای ریاست‌جمهوری، انقلابی، مومن و متخصص و البته ساده زیست