تاکید مدیرعامل آبفا لرستان بر لزوم مدیریت مصرف آب در روزهای پایانی سال

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان لرستان بر لزوم مصرف بهینه آب در ایام خانه تکانی تأکید کرد و از افزایش محسوس مصرف آب دربین مشترکین خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، حمیدرضا کرم وند با بیان اینکه مصارف خانگی آب شرب در ماه‌ پایانی سال افزایش می‌یابد اظهار داشت: انجام خانه تکانی بصورت گسترده وبدون رعایت الگوی مصرف باعث افزایش مصرف آب شرب می‌شود.

بالا رفتن مصرف اب در خانه تکانی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان لرستان افزود: بالا رفتن میزان مصرف آب در ایام خانه‌تکانی باعث افت فشار و کمبود آب در برخی مناطق شهری می‌شود.

و به همین دلیل ضروری است مشترکین برای جلوگیری از افت فشار آب و هدر رفت آن هنگام خانه‌تکانی در مصرف صحیح و اصولی این کالای با ارزش دقت بیشتری داشته باشند.

مصرف ۱۸۰ لیتر در شبانه روز توسط مشترک

کرم وند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان میانگین مصرف آب توسط مشترکین آبفای شهری را بیش از ۱۸۰ لیتر در شبانه‌روز عنوان کرد و گفت: این میزان مصرف روزهای پایان سال و هنگان خانه‌تکانی به صورت محسوسی افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب هنگام خانه‌تکانی عنوان کرد: رسانه‌ها با اطلاع رسانی در این ارتباط می توانند زمینه همکاری شهروندان را در مصرف بهینه آب فراهم آورند.

کرم وند بیان کرد : اصلاح برخی از روش‌های نادرست مصرف آب از هدر رفت آب تا حدود زیادی جلوگیری خواهد شد.

وی درپایان تاکیدکرد به رغم مصرف بالای آب در ایام پایانی سال، شرکت آبفای استان تدابیر لازم را برای مدیریت مصرف بهینه بکارخواهد بست.

۴۵

کد خبر 1234951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =