با گوشت کیلویی ۲۰۰ هزار تومان، کباب ارزان قیمت نداریم/ هر کبابی را نخورید

انتخاب نوشت: گوشت مورد نیاز برای طبخ کباب برگ هم اکنون کیلویی ۲۰۰ هزار تومان است، بنابراین کباب ارزان قیمت عرضه شده مثلا به قیمت هشت هزار تومان، کیفیت لازم را ندارد.

مسئول انجمن حرفه‌ای مجتمع‌های رفاهی، تفریحی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: گوشت مورد نیاز برای طبخ کباب برگ هم اکنون کیلویی ۲۰۰ هزار تومان است، بنابراین کباب ارزان قیمت عرضه شده مثلا به قیمت هشت هزار تومان، کیفیت لازم را ندارد.

‌محمد علاقبند، با تاکید بر اینکه از ورود گوشت غیرمجاز به استان باید جلوگیری شود، گفت: گرانی و یا کاهش کیفیت گوشت مصرفی مردم خطر آفرین است چرا که گوشت ارزاق عمومی مردم ماست.

وی در خصوص وضعیت رستوران‌ها در شرایط گرانی گوشت، ادامه داد: قیمت تمام شده غذا برای رستوران داران به دلیل گرانی مواد اولیه در ماه‌های اخیر افزایش یافته و وقتی به قیمت گوشت گوسفندی و جوجه توجه کنیم، عرضه کباب با قیمت خیلی پایین با عقل و منطق سازگاری ندارد و مردم نیز باید به این موضوع توجه جدی داشته باشند.

وی با بیان این‌که ۴۵۰ رستوران در سطح تبریز تحت پوشش اتحادیه و ۲۸۰ رستوران تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی هستند، اضافه کرد: تبریز مهد غذای کشور بوده و بسیاری از غذاهای ایرانی در تبریز ابداع شده است؛ بنابراین باید کیفیت غذا در این شهر حرف اول را بزند که خوشبختانه در رستوران‌های بزرگ و نامدار شهر مشکلی از این بابت وجود ندارد، ولی باید به رستوران‌های بین راهی که محل گذر مسافران هستند، نظارت جدی داشته باشیم که تیم بازرسی این موضوع را در اولویت قرار داده است.

علاقبند خاطرنشان کرد: امسال شاهد کاهش ۴۰ درصدی مشتری در رستوران‌های استان هستیم؛ به طوری که بیشتر رستوران‌های تبریز نیز به دلیل این موضوع تعطیل شده‌اند.

۴۷۴۷
کد خبر 1235142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • عبدالکریم IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
  0 1
  از مسئله گرانی که بگذریم و البته گلایه هایی که در این خصوص داریم اما بقول ضرب المثل که می گوید عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد حال مصداق گرانی گوشت است که موجب شد مکان هایی که برای قلیان کشی و اختلاط و غیر وجود داشته در حال تعطیلی باشد بلکه مدت زمانی گناه و هوس بازی و مسائل خلاف شرع از بین برود
 • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
  0 0
  اگر مسئولی یکم وجدان و غیرت داشته باشه با دیدن این خبر قیمت گوشت باید از ناراحتی و شرمساری دق کنه
 • بشوروبپوش IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
  0 0
  دولتیان ومجلسیان ناز شستتان شما را چه غم؟ ضریب مقاومت مردم بالاست شما ارز و طلا ذخیره کنید
 • IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
  0 0
  خدا رحم کنه،
 • IR ۰۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
  0 0
  بزارین بخوریم،شاید زودتر راحت شدیم،این چه زندگی ما داریم