۰ نفر
۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
مسکن مهر در گرانی رونق گرفت

ایرنا به نقل از قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر نوشت: گرانی‌های اخیر سبب شده است تا بازار آن دسته از واحدهای مسکن مهر که تاکنون بی مشتری بودند ، رونق بگیرد.

علی اصغر مهرآبادی آمار مسکن مهر بدون مشتری در سطح کشور را 80 هزار واحد اعلام کرد.

وی گفت که بر اساس توافق با کمیته امداد امام (ره) قرار است تا 50 هزار واحد از این خانه های در استان های کشور به این نهاد واگذار شود که تاکنون با خرید 10 هزار واحد موافقت شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود : به نظر می رسد کمیته امداد امام (ره) حدود 50 هزار واحد مسکونی مهر بدون مشتری را برای مددجویانش در اختیار بگیرد و 30 هزار واحد دیگر نیز به سایر متقاضیان در استان ها واگذار خواهد شد.

** سال 98 ، پایان مسکن مهر

مهرآبادی با اشاره به این که تاکنون حدود 2 میلیون واحد مسکن مهر در کشور به متقاضیان واگذار شده است، گفت : بیش از نیمی از این واحدها در دولت تدبیر و امید تکمیل و واگذار شد.

وی اضافه کرد : در مجموع حدود 200 هزار واحد مسکن مهر در برخی از استان های کشور نیمه تمام باقی ماند که با برنامه ریزی های انجام شده طبق زمان بندی مشخص این واحدها نیز حداکثر تا پایان سال 98 تکمیل و واگذار می شود.

این مسئول گفت که پرونده بخشی از مسکن مهر که در قالب شرکت های تعاونی در دست ساخت قرار گرفت ، به دلیل وجود معارض در دستگاه قضایی در حال برررسی است و تلاش می شود با هماهنگی دستگاه قضایی مشکل پرونده این واحدها نیز بر طرف شود تا بتوانیم به کار مسکن مهر خاتمه دهیم.

مهرآبادی ابراز امیدواری کرد که تمامی دستگاههای مرتبط برای خاتمه دادن مسکن مهر در سطح کشور وارد گود شوند تا این واحد در وعده جدید به متقاضیان واگذار شود.

** درخواست افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به گرانی مصالح ساختمانی ، گفت که برای تکمیل واحدهای باقی مانده مسکن مهر درخواست افزایش سقف تسهیلات به بانک های عامل داده شده است.

وی افزود : در حال حاضر میزان تسهیلات پرداختی برای مسکن مهر حدود 400 میلیون ریال است که پیشنهاد ما افزایش 100 میلیون ریالی و رساندن آن به 500 میلیون ریال است که اگر تصویب شود همین رقم به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر با اعلام این که در مجموع تاکنون برای ساخت مسکن مهر افزون بر 540 هزار میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک های عامل پرداخت شده است ، اظهار داشت : طبق اعلام بانک های عامل حدود 6 درصد از تسهیلات پرداختی معوق شده که بیشتر آن هم مربوط به مسکن روستایی است.

در استان مازندران تاکنون 52 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان واگذار شد و حدود پنج هزار واحد نیز در حال تکمیل است.

بر اساس آمار حدود 60 درصد از مسکن مهر مازندران در دولت تدبیر و امید تکمیل و به متقاضیان واگذار شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر عصر امروز به منظور افتتاح یکهزار و 355 واحد مسکونی مهر و نشست در شورای مسکن به استان مازندران سفر کرد.

226226

کد خبر 1235172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =