درس فوتبالی شفر به منصوریان

استقلال توانست با سه گل ذوب آهن را شکست دهد و با تفاضل گل بهتر نسبت به تراکتورسازی به رده چهارم جدول صعود کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در دیدار معوقه از هفته هفدهم لیگ برتر، استقلال از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه آزادی میزبان ذوب آهن بود که این دیدار با نتیجه پر گل ۳ بر صفر به سود استقلال خاتمه یافت.

فرشید اسماعیلی (دقیقه ۷)، آیاندا پاتوسی (دقیقه ۴۰) و محمد دانشگر (دقیقه ۵۱) برای استقلال گل زدند.

این برد استقلال را با ۳۴ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به تراکتورسازی در رده چهارم جدول قرار داد و در عوض ذوب آهن کماکان با ۱۴ امتیاز در رده چهاردهم باقی ماند تا همچنان خطر سقوط به لیگ پایین‌تر را احساس کند.

نیمه اول

در حالی که بازی دو تیم پایاپای دنبال می‌شد، استقلال خیلی زود و در دقیقه هفتم به گل نخست دست یافت. شوت آیاندا پاتوسی از پشت محوطه جریمه با دفع ناقص مظاهری مقابل فرشید اسماعیلی قرار گرفت و او به راحتی گل نخست تیمش را به ثمر رساند.

بعد از گل نخست استقلال، ذوب آهن کماکان توان حمله روی دروازه استقلال را نداشت و یاران شفر به فکر زدن گل‌های بعدی بودند. وریا غفوری در دقیقه ۱۸، فرصت بسیار خوبی برای آیاندا پاتوسی خلق کرد که ضربه محکم و تک ضرب این بازیکن با اختلاف اندک از بالای دیرک عمودی بیرون رفت. آبی‌های پایتخت در ادامه حملات خود چندین بار از طریق نفوذهای غفوری به دروازه ذوب آهن نزدیک شدند ولی در زدن ضربات نهایی کم دقت بودند.

ذوب‌آهن در نخستین موقعیت جدی خود، در دقیقه ۳۱ با شوت سید محمدرضا حسینی دیرک دروازه استقلال را از روی ضربه ایستگاهی به لرزه درآورد.

در دقیقه ۴۰ بازی، کار ترکیبی استقلالی‌ها با ضربه پاتوسی به گل دوم این تیم تبدیل شد. پاس خوب الله‌یار صیادمنش از کنار زمین، در داخل محوطه جریمه به غفوری رسید و او با یک پاس رو به عقب، دروازه‌بان و مدافعان ذوب آهن را عقب گذاشت و پاتوسی در مقابل محوطه شش قدم گل دوم را وارد دروازه کرد.

نیمه دوم

استقلال در نیمه دوم هم تیم برتر میدان بود. پاس بسیار خوب و تماشایی صیادمنش پشت سر مدافعان ذوب آهن به باقری رسید اما شوت این بازیکن با برخورد به پای مظاهری به کرنر رفت. در دقیقه ۵۱، ارسال پاتوسی از روی نقطه کرنر با ضربه سر دانشگر به گل سوم این تیم تبدیل شد.

در دقیقه ۶۴، استقلال فرصت خوب دیگری را مقابل دروازه مظاهری خلق کرد که فرشید اسماعیلی با بی‌دقتی توپ را به بیرون زد. دقایقی بعد، استقلال در دقیقه ۷۰ صاحب موقعیت بسیار خطرناکی شد که شوت محسن کریمی در موقعیت تک به تک به بیرون رفت اما داور قبل از این موقعیت، حرکت منشا را خطای هند تشخیص داد. در دقیقه ۸۸ استقلال با خطای مدافع ذوب آهن روی کریمی صاحب ضربه پنالتی شد. محسنی کریمی پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و توپ را به گل تبدیل کرد اما فغانی رای به تکرار ضربه داد که در مرتبه دوم مظاهری توانست شوت کریمی را در دو مرحله کنترل کند.

در نهایت استقلال با حساب سه بر صفر پیروز این دیدار شد.

256 251

کد خبر 1235280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =