«قرآن مجلس شورای اسلامی» به همراه «فهرست‌واره‌ دست‌نوشت‌های ایران» برای مجلس‌های مختلف دنیا ارسال می‌شود.


حسن صفی‌یاری، سرپرست روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر به ایسنا گفت: «قرآن مجلس» معروف به «قرآن امام زمان (عج)» در قرن دوازدهم توسط احمد نیریزی نوشته شده و اصل قرآن و ثواب قرائت آن وقف امام زمان (عج) شده است. این قرآن در قسمت نسخه‌های خطی کتابخانه‌ی‌ مجلس به صورت امانت نگه‌داری می‌شود.


او در ادامه یادآور شد: سال گذشته با دستور رییس کتابخانه‌‌ مجلس و موافقت رییس مجلس، این قرآن به صورت نفیس، چاپ عکسی شد و به جاهای مختلف اهدا می‌شود.

صفی‌یاری همچنین گفت: مجموعه‌ دوازده‌جلدی «فهرست‌واره‌ دست‌نوشته‌های ایران» (دنا) که توسط مصطفی درایتی در بیش از 15 سال تدوین شده است، امسال منتشر شده و بیش از 320هزار جلد نسخه‌های خطی ایران را معرفی می‌کند. این جامع‌ترین و کامل‌ترین فهرستی است که در این زمینه منتشر شده و در حال حاضر به همراه «قرآن مجلس» در حال ارسال آن به مجالس دنیا هستیم.

60

کد خبر 123534

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علی رضا فولادزر IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۵
    0 0
    این کار بسیار خوبی است مملکتی که با داشتن جامعه اسلامی باید روز به روز با توجه به دستورات نایب بر حق امام زمان ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای قران را سرلوحه امور قرار دهد با تشکر از همه دست اندر کاران