خطاب به پرسپولیس، استقلال و ذوب‌آهن؛اعتراض وارد نیست!

فرهیختگان نوشت:تا آغاز رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا چیزی باقی نمانده است. در این فصل از رقابت‌ها، فوتبال ایران سه نماینده خواهد داشت. پرسپولیس، استقلال و ذوب‌آهن تیم‌هایی هستند که با شروع این مسابقات با یک برنامه فوق‌العاده فشرده روبه‌رو می‌شوند.

برانکو، سعید آذری و وینفرد شفر به برنامه پیش روی تیم‌هایشان به‌شدت معترض بوده‌اند و خواهان تغییر آن هستند اما آیا این برنامه فشرده فقط متوجه تیم‌های ایرانی است یا بقیه هم‌گروهی‌ها هم چنین مشکلی دارند؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است گزارش «فرهیختگان» را بخوانید.
لیگ ستارگان قطر
این لیگ دوازده‌تیمی هم‌اکنون 17 هفته خود را پشت‌سر گذاشته و تنها پنج هفته تا پایان مسابقات باقی مانده است. مسابقات لیگ ستارگان روز جمعه 23 فروردین به اتمام می‌رسد اما مسابقات کاپ این کشور همچنان ادامه خواهد داشت. تیم‌های السد و الدحیل با پرسپولیس و استقلال هم‌گروه هستند. هر دوی این تیم‌ها در اسفندماه پنج بازی را به انجام می‌رسانند و برنامه‌شان تقریبا به فشردگی سرخابی‌های پایتخت است. این تیم قطری پنج روز پیش از بازی با پرسپولیس باید با الاهلی عربستان در لیگ قهرمانان دیدار کند و چهار روز پس از دیدار با سرخ‌پوشان تهرانی باید رو در روی السیلیه قرار بگیرد. الدحیل قبل از اولین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا مقابل استقلال پنج روز می‌تواند استراحت کند. آبی‌پوشان تهرانی هم دقیقا با پنج روز استراحت به مصاف عنابی‌پوشان قطری می‌روند.
لیگ حرفه‌ای عربستان
لیگ 16تیمی عربستان هم‌اکنون 21 هفته را پشت‌سر گذاشته و 9 دیدار تا پایان این مسابقات باقی مانده است. الهلال با استقلال در یک گروه قرار دارد؛ النصر با ذوب‌آهن در یک گروه است و الاهلی نیز به مصاف پرسپولیس می‌رود. این لیگ در خلال جام ملت‌های آسیا هم کارش متوقف نشد تا به‌نوعی فشردگی بیشتری نسبت به لیگ‌های دیگر کشورهای آسیایی ازجمله ایران داشته باشد. الهلال پنج روز پیش از تقابل با استقلال در لیگ کشورش به میدان می‌رود. دقیقا آبی‌پوشان تهرانی هم پنج روز پیش از این مسابقه مقابل سایپا باید پیکار کنند. درمقابل پرسپولیس نسبت به حریف خود الاهلی یک برتری یک روزه دارد، چراکه تیم عربستانی چهار روز پیش از دیدار با پرسپولیس به میدان می‌رود و تیم برانکو پنج روز فرصت خواهد داشت. ذوب‌آهن هم با اینکه چهار روز پیش از بازی با الاهلی عربستان باید به میدان برود، می‌تواند خوشحال باشد که حریفش فقط 72 ساعت فرصت برای ریکاوری بعد از بازی در لیگ کشورش داشته است. النصری‌ها همچنین در اسفندماه باید یک بازی با الوصل امارات در جام قهرمانی مخصوص به تیم‌های عربی داشته باشند. همان‌طور که مشخص است تیم‌های عربستانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا هم مانند سه تیم ایرانی با برنامه بسیار فشرده‌ای روبه‌رو هستند و احتمالا از اردیبهشت‌ماه کمی رقابت‌های این لیگ سبک‌تر می‌شود.
لیگ عراق
تیم الزورای عراق در گروه اول با ذوب‌آهن در یک گروه قرار دارد. این تیم پیش از نخستین دیدار مقابل ذوب‌آهن یک هفته فرصت ریکاوری و استراحت دارد، درحالی که شاگردان علیرضا منصوریان قبل از جدال با نماینده عراق دو روز کمتر استراحت خواهند داشت. البته این تیم عراقی پس از آن با برنامه فشرده‌ای روبه‌رو می‌شود و در یک هفته سه بازی را انجام می‌دهد که در نوع خود عجیب است.
لیگ امارات
دو تیم العین و الوصل با استقلال و ذوب‌آهن هم‌گروه هستند. لیگ امارات با 14 تیم برگزار می‌شود و 10 هفته تا پایان این مسابقه وقت باقی است و تقریبا شرایطی مشابه با ایران در این کشور موجود است. البته دو نماینده امارات پیش از دیدار با دو تیم ایرانی فرصت بیشتری برای استراحت خواهند داشت. العین بعد از اولین بازی در لیگ قهرمانان آسیا مقابل الهلال، یک هفته وقت دارد تا مهیای جدال با استقلال شود. این درحالی است که تیم وینفرد شفر چهار روز پیش از بازی با سفید-بنفش‌ها باید دربرابر نفت مسجدسلیمان در ورزشگاه آزادی پیکار کند. این وضعیت برای الوصل هم صدق می‌کند اما نکته امیدوار‌کننده این است که ذوب‌آهن پیش از دیدار 21 فروردین مقابل الوصل، یک هفته فرصت تجدید قوا دارد.
لیگ ازبکستان
پاختاکور ازبکستان در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا با پرسپولیس در یک گروه قرار دارد. هنوز فصل جدید رقابت‌های لیگ ازبکستان آغاز نشده است. مسابقات لیگ این کشور در طول یک سال میلادی به انجام می‌رسد و معمولا به نمایندگان این کشور پیش از بازی‌های آسیایی فرجه لازم را می‌دهند.
اعتراض وارد نیست!
همان‌طور که به صورت مصداقی لیگ‌های رقبای ذوب‌آهن، پرسپولیس و استقلال را بررسی کردیم؛ آنها هم با برنامه‌ای تقریبا مشابه روبه‌رو هستند و بعضا با استراحت‌های کمتر و در بازه‌های زمانی کوتاهتر مسابقاتی را به انجام می‌رسانند. باید توجه داشت که لیگ عربستان در خلال مسابقات جام ملت‌های آسیا در جریان بود و تیم‌ها بدون ملی‌پوشان خود به میدان می‌رفتند. قطری‌ها هم بعد از اتمام لیگ‌شان باید برای حضور در کوپا آمریکا آماده شوند و برنامه سنگینی را پشت‌سر گذاشته‌اند. به این ترتیب باید گفت نمایندگان ایران نباید تا این حد به فشردگی مسابقات معترض باشند، چراکه این مشکل فقط مختص به لیگ ایران نیست.
251 251
کد خبر 1235367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =