۰ نفر
۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۶
ترامپ به اوپک هشدار داد

ایرنا نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه ضمن انتقاد از سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک)، به این سازمان در مورد افزایش بهای نفت هشدار داد.

ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: بهای نفت افزایش زیادی دارد. اوپک، لطفا آرام باش و سخت نگیر. جهان نمی تواند افزایش قیمت را تحمل کند - آسیب پذیر است.
بهای نفت در روز دوشنبه آهسته آهسته به سوی رقم بالایی در سال 2019 پیش رفت. رئیس جمهوری آمریکا بارها از طریق توییتر از اوپک خواسته است بهای نفت را پایین نگه دارد.
اوپک اواخر سال گذشته میلادی توافق کرد به منظور تقویت قیمت ها و موازنه بازار، تولید خود را به میزان یک میلیون و 200 هزار بشکه در روز کاهش دهد.
ترامپ سپتامبر گذشته (شهریور ماه) با متوسل شدن به حربه حمایت نظامی آمریکا از کشورهای خاورمیانه، هشدار داد که اوپک باید قیمت ها را پایین نگه دارد. وی همچنین در سال گذشته میلادی از سازمان اوپک به دلیل افزایش غیر طبیعی بهای گاز انتقاد کرد.

کشورهای عضو اوپک و تولیدکنندگان غیرعضو اوپک همچون روسیه هدایت تمهیداتی برای برقراری تعادل بازار و حمایت از افزایش قیمت ها را برعهده دارند.
در همین حال، گزارش رسانه ها حاکی است که بهای نفت خام در روز دوشنبه و پس از انتشار توییت صبحگاهی ترامپ، به میزان یک درصد سقوط کرد.

52311

کد خبر 1235577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =