استاندار قم :شرکت‌های دانش‌بنیان به کمک واحدهای صنعتی تعطیل بیایند

برنا نوشت:استاندار قم گفت:برخی واحدهای صنعتی شکوهیه تعطیل اند،شرکت‌های دانش‌بنیان،برای فعالیت مجدد آن‌ها کمک کنند.

 بهرام سرمست،استاندار قم در دیدار مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در جلسه‌ای با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بر لزوم حمایت از دفترهای شکوفایی در استان تاکید شد.

وی افزود: زیرساخت‌های لازم برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را فراهم می‌کنیم، پارک علم و فناوری که در آن شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر بوده دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است و باید ظرفیت این شرکت‌ها شناسایی شود.

استاندار قم بیان کرد: سیاست‌گذاری‌های ما بر اساس عبور از اقتصاد معیشتی به سوی اقتصاد دانش‌بنیان است و در این زمینه شما می‌توانید به ما کمک کنید تا افرادی که ثبت اختراعات و نوآوری فعال انجام می‌دهند موردحمایت قرار بگیرند.

سرمست تصریح کرد: استان قم جوانان فعال و نخبه خوبی داشته و باید از ظرفیت آن‌ها در زمینه‌های مختلف بهره گرفت و صندوق نوآوری به توسعه بازارهای فروش شرکت‌های دانش‌بنیان کمک کند.

وی ادامه داد: به همکاران خود در معاونت‌های مختلف بر ارتباط با دانشگاه‌ها تأکید شده و در جلسات مختلفی که با روسای دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری برگزارشده بر این موضوع تأکید شد که باید خلأ ارتباطی بین دانشگاه‌ها و مدیریت اجرایی کاهش یابد.

استاندار قم بیان کرد: دانشگاه‌های استان دارای ظرفیت‌های مناسبی است و ۳۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی در استان قم داریم و در زمینه علوم انسانی و دینی ظرفیت‌های بسیار خوبی در قم وجود داشته که باید موردتوجه باشد.

وی عنوان کرد: با توجه به ارتباطی که بین دانشگاه و استانداری برقرار است باید از ظرفیت‌های دانش‌بنیان بهره گرفت و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور باید در راستای حمایت از این شرکت‌ها و جذب سرمایه‌گذار در استان برنامه‌ریزی کند.

استاندار قم گفت: در برنامه‌ریزی‌های خود باید به این موضوع توجه شود که سازمان‌هایی که درگیر نوآوری نظیر صندوق‌ها، بنیاد ملی نخبگان و پارک علم و فناوری بوده موردحمایت قرار گیرند.

سرمست افزود: در دیداری که با رئیس سازمان اوقاف داشتم به ایشان گفتم که باید به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان تغییر جهت داده و نوآوری در کار ایجاد شود و به حمایت از جوانان داشته بپردازیم و امکانات در راستای حمایت از فناوری باشد.

وی گفت: شهرک‌های صنعتی که شرکت‌های دانش‌بنیان در آن‌ها مستقر بوده باید نشست‌هایی برگزار کرده و رویکردهای خود را بر اساس نگاه به ظرفیت جوانانی که دانش دارند و امکانات سخت‌افزاری ندارند داشته باشد تا امکانات در اختیار این شرکت‌ها قرار بگیرد.

سرمست اظهار داشت: باور دارم که باید برای رفع مشکلات کشور به ظرفیت جوانان و نخبگان توجه ویژه‌ای شود و چاره‌ای جزء باور نسل جدید نداریم، دوره‌ای را طی کردیم و باید نخبگان را پای کار آورده و به خوبی از آن‌ها بهره‌مند شویم و اگر از کشور مهاجرت کردند این ظرفیت عظیم را از دست دادیم.

استاندار قم عنوان کرد: بالاترین سرمایه کشورمان نفت بوده و این سرمایه همیشگی نیست و امکان داشته در آینده تمام شود، ولی در اقتصاد دانش‌بنیان این‌گونه نیست و این دانش همیشگی و پایدار است و باید سرمایه‌های انسانی و فکری در کشور به کار گرفته شود و این اولویت و آمادگی را داریم که با همکاری صندوق چند شرکت را موردحمایت قرار دهیم.

وی ادامه داد: امکاناتی در شهرک شکوهیه وجود داشته که بلااستفاده است و برخی واحد نیمه تعطیل است که باید مشخص شود چگونه می‌توان آن‌ها را فعال کرد که یکی از اقداماتی برای فعالیت مجدد آن‌ها این بوده که شرکت‌های دانش‌بنیان را به این شهرک بیاوریم.

46

کد خبر 1236518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =