معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن بیان اینکه امسال 15 هزار میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت شده است گفت: برای سال آینده افزایش رقم وام به 30 میلیون تومان را خواهیم داشت و دولت متعهد به پرداخت 30 هزار میلیارد تومان وام ازدواج است.

به گزارش خبرآنلاین؛ محمد مهدی تندگویان در حاشیه دوره توانمندسازی سمن ها در حوزه کسب و کار روستایی کشور که در روستای شیرکوه رودبار گفت : گیلان به عنوان دبیر خانه کارآفرینی کشور انتخاب شده است و امیدواریم رشت  به عنوان پایتخت کارآفرینی جوانان کشور شود.

تندگویان با بیان اینکه دوره مذکور تاکنون برای حدود یک هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است، گفت: این میزان اشتغال از طریق پرداخت تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید صورت گرفته است.


وی با بیان اینکه به اعضای تشکل‌ها تسهیلات تا سقف یکصد میلیون تومان با سود 4 درصد پرداخت می شود، اظهار کرد: توانمندسازی سمن ها در حوزه کسب و کار برای نخستین بار توسط وزارت ورزش و جوانان اجرایی می شود.


معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: این وزارتخانه عهده دار ایجاد اشتغال برای جوانان نیست و مسئولیت آن را وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر عهده دارد، اما وزارت ورزش و جوانان به عنوان یاریگر ورود کرده و موفق بوده است و امیدواریم سال آینده تسهیلات افزایش پیدا کرده و به صورت قانونمند و تخصصی در شبکه ها توزیع شود.


تندگویان با بیان اینکه به دنبال ایجاد و رونق اشتغال جوانان هستیم، گفت: خوشبختانه طی دو سال گذشته بودجه ستادی وزارت ورزش و جوانان افزایش داشته و برای سال 98 یکصد میلیارد تومام پیش بینی شده است که رشد دو برابر را نشان می دهد، اما این اعتبار برای کار کردن در حوره جوانان که 26 میلیون نفر از جمعیت کشور را تشکیل می دهند کم است.


وی از سایر وزارتخانه ها خواست در حوزه اشتغال قدم های محکم تری بردارند و یادآور شد: امسال 140 میلیارد تومان تسهیلات بانکی در حوزه کسب و کار جوانان پرداخت کردیم و امیدواریم مجموع تسهیلات در سال آینده به 380 میلیارد تومان برسد.


به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: در حوزه جوانان اعتبارات متعددی از جمله وام ازدواج وجود دارد و امسال 15 هزار میلیارد تومان وام به یک میلیون زوج پرداخت کردیم لذا برای سال آینده افزایش 30 میلیون تومانی خواهیم داشت و دولت متعهد به پرداخت 30 هزار میلیارد تومان وام ازدواج است.

۴۲۴۲

کد خبر 1236547

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =