مهدی شادمانی: فکر می‌کنم سرطان گرفتم تا خدا را ببینم

مهدی شادمانی، خبرنگار باسابقه ورزشی، با حضور در برنامه «اختیاریه»، از ابتلا به بیماری سرطان و حس و حالی که این روزها دارد گفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ششمین قسمت از برنامه تلویزیونی «اختیاریه»، شامگاه پنجشنبه ۹ اسفند، با اجرای سیدمرتضی فاطمی، میزبان مهدی شادمانی از خبرنگاران باسابقه ورزشی بود.

شادمانی، روزنامه‌نگاری قدیمی است که سال‌ها در عرصه ورزش فعالیت کرده اما ۲ سال است که به بیماری سرطان سارکوم مبتلا شده است.

این روزنامه‌نگار که سابقه همکاری با رسانه‌هایی همچون همشهری جوان، عصر ایران و برنامه ۹۰ را داشته است، دراین گفتگو درخصوص مبارزه‌اش برای غلبه بر این بیماری و اراده قوی او برای جنگ با سرطان صحبت کرد.

شادمانی با روایت زندگی خود و تلاشش برای مبارزه با بیماری گفت: «من خیلی ترس دارم. ترس دلدادگی و از دست دادن! تنها عشقی که می‌توانی آن را از دست ندهی، عشق به خداست. لذا من عشق زمینی را قبول ندارم. هرچند بیشترین کسی که از تمام وجود او را دوست دارم، همسرم است.»

او درباره پیشنهاد حسین هدایتی برای تامین تمام هزینه‌های درمانش در روزهای نخست بیماری گفت: «این پیام با واسطه‌هایی در روزهای نخست بیماری‌ام به من رسید، اما نقل آن را در این زمان درست نمی‌دانم.»

شادمانی درباره چگونگی اطلاعش از بیماری سرطان گفت: «به شکل عجیبی من متوجه شدم. دنبال علت درد مهره‌های کمرم بودم که دکتر در پاسخ گفت آخی سرطان داری! این همسر و بچه‌ات هستند؟! از ترس درد بیماران سرطانی هیچ وقت حاضر نبودم با بیماران سرطانی مواجه شوم تا در هیچ قسمت از دردشان شریک نشوم. به من گفتند با ۳ سال شیمی درمانی خوب می‌شوی و باید تحمل کنی. اما ماجرا از یک سال قبل عوض شد.»

این روزنامه‌نگار ادامه داد: «وخامت اوضاع از نوع سرطان من نشات می‌گرفت که بسیار سریع بود. یک‌سال قبل پزشکی به من گفت تومور در پای تو است و باید پایت را قطع کنی. من در ابتدا مقاومتی نکردم و گفتم خدایا اگر تقدیر این است، من این کار را می‌کنم. اما این برای تو کاری ندارد که مشکلی را که حلش بدست علم شدنی نیست، تو حل کنی.»

او ادامه داد: «حقیقتی وجود دارد که همه ما درباره خدا حرف میزنیم، اما باور این که این کار را خدا دارد انجام می‌دهد به این سادگی نیست. من رسیدم به جایی که قلبا حس کردم هیچ دری هیچ راهی ندارم جز راه خدا. و امیدوارم دیگرانی که مرا می‌بینند در خوشی‌شان این دَر را پیدا کنند؛ نه در تنهایی‌شان! من فکر می‌کنم سرطان گرفتم تا خدا را ببینم، خداکند تا سالمید خدا را ببینید.»

اما همزمان با پخش زنده برنامه و صحبت‌های مهدی شادمانی، با دعوت آستان قدس‌رضوی، وی به عنوان خادم‌الرضا (ع) پذیرفته و پس از پایان این برنامه، این دعوت‌نامه به وی اهدا شد.

«اختیاریه» برنامه‌ای گفت‌وگو محور است که شب‌های سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته ساعت ۲۲ به طور زنده از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. سید مرتضی فاطمی تهیه کننده و مجری این برنامه و فواد صفاریان‌پور کارگردان این برنامه تلویزیونی است.

۵۷۵۷

کد خبر 1236745

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =