کاهش ۷.۴۴ درصدی آب‌شرب در سطح استان اصفهان

معاون خدمات امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت:سال ۹۷ بیش از ۲۰ هزار نفر  به تعداد مشترکین افزوده شد اما با توجه به برگزاری دوره های توجیهی برای مشترکین میزان مصرف آب شرب در بخش خانگی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷.۴۴ درصد کاهش یافته است

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، رضا رضایی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۱۶ کارگاه آموزشی تغیر سبک زندگی با محوریت سازگاری با کم آبی برای ۹ هزار و ۷۸۵ نفر از مدیران،کارکنان سازمانها، اصناف، نهادها، مراکز درمانی، بهداشتی، آموزشی، ورزشی  ودرمانی، اماکن مذهبی و بقاع متبارکه در سطح استان برگزا رشد و این در حالیست که از این رقم حدود ۴ هزار نفر آنها مشترک پر مصرف بودند.

وی اعلام کرد: در سال ۹۷ بیش از ۲۰ هزار نفر  به تعداد مشترکین افزوده شد اما با توجه به برگزاری دوره های توجیهی برای مشترکین میزان مصرف آب شرب در بخش خانگی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷.۴۴ درصد کاهش یافته است.

معاون خدمات امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان خاطرنشان ساخت: هم اکنون حدود ۷۵ درصد آب در بخش خانگی به مصرف می رسد و حدود ۲۵ درصد در بخش غیر خانگی مورد استفاده قرار می گیرد و نیز بررسی ها حاکی است در سال جاری میزان مصرف آب در بخش  غیر خانگی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱.۲۵ درصد کاهش یافته است

وی اعلام کرد: در سال جاری بیش از ۵۳۸ هزارو ۱۵۷ ترام اخطار پرمصرف به مشترکینی که آب بیش از الگو مصرف می کنند ارسال شد و نیز  در بیش از۱۴۶ هزار و ۶۲۲ قبوض آب بهاء مشترکین پرمصرف نمودار میزان مصرف آب آنها ترسیم و سپس در اختیارشان قرار گرفت.

معاون خدمات امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در راستای پایش مشترکین پر مصرف  قبض آب بهای مشترکین با مصرف بالای ۲۰مترمکعب درماه به همراه هشدارهای پرمصرفی چاپ و توزیع شد.

وی ادامه داد: در سال جاری به منظور مصرف بهینه آب کارواشها در سطح استان ملزم به نصب دستگاه های مجهز به تصفیه آب با فناوری نانوو بازچرخانی آب تا ۶۰ مرتبه شدند که این امر تاثیر قابل توجهی در میزان مصرف آب در کارواش ها داشت.

رضایی  با اشار به پایش ادارات و سازمانها پیرامون چگونگی آبیاری فضای سبز و احداث مخازن استراتژیک ذخیره آب دراصفهان گفت: با همکاری مروجین مصرف و بهره برداران مناطق ششگانه شهر اصفهان تعداد ۳۴۷مورد از ادارات اصفهان  از لحاظ چگونگی  آبیاری فضای سبز و نصب مخزن ذخیره آب مورد بررسی قرار گرفتند.

 معاون خدمات امور مشترکین شرکت آبفا استان اصفهان گفت: طی بررسی های صورت گرفته حدود ۷۵ درصد فضای سبز ادارات با روشهای سنتی پر مصرف آبیاری می شود و از روشهای نوین آبیاری استفاده نمی کنند همچنین  بالغ بر ۲۵ درصد ادارات فاقد مخزن ذخیره می باشند که انتظار می رود در سال آینده ادارات در این زمینه همکاری بیشتری با شرکت آبفا استان اصفهان داشته باشند

​۴۶

کد خبر 1237083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =