سلبریتی‌هایی که پشت فرمان، نافرمانی می‌کنند

پلیس می‌گوید هیچ‌کس در مقابل قانون مستثنی نیست اما برخی چهره‌ها به واسطه پایگاه اجتماعی هوادارانشان شاید تصور کنند امکان دور زدن قانون برای آنها وجود داشته باشد.

به گزارش خبرآنلاین، از صبح دیروز انتشار خبر توقیف خودروی فرهاد مجیدی و مجادله او با پلیس راهور واکنش‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرد. ماجرا از این قرار بوده که فرهاد مجیدی در مسیر جنوب به شمال بزرگراه مدرس با سرعت ۱۴۰ کیلومتر در ساعت در حال تردد بوده و پلیس او را متوقف می‌کند. اما ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود و فرهاد مجیدی با فیلم گرفتن از مامور پلیس به درخواست مامور برای انجام تست الکل اعتراض می‌کند. فیلمی که انتقاد زیادی به آن شد و اکثرا کاربران در شبکه‌های اجتماعی به این نکته رسیدند که « کسی در مقابل قانون مستثنی نیست.

در ادامه اما فرهاد مجیدی که خودروی هیوندای توسانش ساعت ۲ نیمه شب پنجشنبه در مسیر جنوب به شمال بزرگراه مدرس متوقف شده و به پارکینگ رفته است، از این رفتار افسر پلیس ویدئویی منتشر کرده و در متنی نوشته است: «متاسفانه بعضی از افراد بجای انجام وظیفه، مردم آزاری یاد گرفته اند. ما امنیت شهر و مردم رو از تلاش و جانفشانی عزیزان ناجا داریم. دیشب بعد از سفر اهواز و خروج از فرودگاه مهرآباد، در یکی از اتوبان های تهران به سمت منزلم در حرکت بودم که با ایست ناجا توقف کردم. مامور مربوطه بلافاصله بعد از توقف من در کمال بی ادبی و توهین، از من درخواست تست الکل کرد! من هم تست دادم و وقتی که گفتم من از اهواز و فرودگاه آمدم نه مهمانی و فهمید که من در حال فیلم گرفتن از ادبیات نامناسبش هستم با بی ادبی و به دروغ گفت سرعت شما زیاد بوده! و ماشین را به دلیل سرعت زیاد توقیف کرد. من هم به قانون احترام گذاشتم اما کلیه مکالمه را فیلم گرفتم تا برای برخورد با مامور خاطی تحویل مراجع مربوطه بدهم.»

این ویدئو به سرعت در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است و بازتاب‌های بسیاری داشته است.

خودرو فرهاد مجیدی با سرعت ۱۳۰ کیلومتر در حرکت بود

در واکنش به انتشار این ویدئو سرهنگ جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور کشور توضیحاتی را به خبرآنلاین می دهد. او می‌گوید:«بلافاصله پس از انتشار این پست و ویدئو همکارانم در جریان ماجرا قرار گرفتند. ما با افسرمان که شب گذشته در حین انجام ماموریت خودروی توسان را متوقف کرده است ارتباط گرفتیم و ایشان یک بار دیگر شرح گزارشی که دیشب ارائه داده بود را نقل کردند.»

این مقام مسئول ادامه می‌دهد: «خودروی توقیف شده بر اساس سرعت‌سنج پلیس ۱۳۰ کیلومتر سرعت داشته درحالی که سرعت مجاز در بزرگراه مدرس ۸۰ کیلومتر است. افسر مربوطه از راننده خودرو درخواست مدارک خودرو را دارد که متاسفانه راننده مدارکی ارائه نمی کند. این سرعت غیر مجاز و نداشتن مدارک برای توقیف خودرو کافی است و در حقیقت افسر مربوطه مر قانون را اجرا کرده است.»

اما درباره ویدئو و گلایه مجیدی از گرفتن تست الکل از او سرهنگ جهانی می‌گوید:«وقتی راننده ای سرعت غیر مجاز دارد و مدارک هم همراهش نیست، فارغ از اینکه راننده چه شخصی باشد، افسران ما موظف به گرفتن تست الکل هستند. البته اینجا تست الکل گرفته نشده و تنها از آقای مجیدی خواسته شده در صورت افسر ما فوت کنند. حتی همکاران ما می دانستند که ایشان در حال گرفتن فیلم هستند و وظیفه شان را انجام داده اند.»

اما این اولین باری نیست که سلبریتی‌ها در معرض اعمال قانون پلیس قرار می‌گیرند و شاید آخرین بار هم نباشد، پلیس می‌گوید هیچ‌کس در مقابل قانون مستثنی نیست اما برخی چهره‌ها به واسطه پایگاه اجتماعی هوادارانشان شاید تصور کنند امکان دور زدن قانون برای آنها وجود داشته باشد. در ادامه ماجرای برخی از سلبریتی‌هایی که در معرض این تخلفات بوده‌اند را بخوانید.  

وین رونی؛ کار احباری در یک باغ عمومی

در کشور انگلیس، آمار رانندگی در حالت مستی، آمار بالایی است و تقریبا یکی از بزرگترین چالش‌های پلیس راهنمایی و رانندگی در این کشور است. چالشی که ستاره‌ها و سلبریتی‌های زیادی را در این کشور به خود درگیر کرده است. یکی از این اتفاقات برای وین رونی رخ داد. در سال گذشته میلادی  دادگاه شهر استاک پورت روز دوشنبه وین رونی، مهاجم باشگاه اورتون انگلستان را – که به اتهام رانندگی در حالت مستی تحت تعقیب قرار گرفته بود- را مجرم شناخت.
تعلیق گواهینامه رانندگی او به مدت دو سال و انجام حدود صد ساعت کار عام المنفعه مجازات هایی است که دادگاه علیه این بازیکن مشهور تعیین کرده است و براساس سیستم کیفری بریتانیا در صورتی که متهم موارد اتهامی را در بدو دادرسی بپذیرد می تواند از کاهش میزان مجازات بهره ببرد و وین رونی نیز در آغاز دادرسی اتهامات وارده به عهده گرفت. برهمین اساس وین رونی با انتشار بیانیه ای ابراز امیدواری کرد که با انجام کارهای عام المنفعه بتواند عمل خود را جبران کند. وی در این بیانیه از خانواده خود، مربی، رییس باشگاه اورتون و مردم این شهر و طرفدارانش عذرخواهی کرده است. 

 اما این پایان ماجرای وین رونی نبود. چرا که چند ماه بعد 

صد ساعت خدمات اجتماعی وین رونی رسما شروع شد و او در یک باغ عمومی، با یک لباس سبز رنگ دید شد. حتی ماجرای اخیر باعث به وجود آمدن توفان در زندگی خانوادگی او هم شد و او را تا آستانه طلاق هم پیش برد اما در نهایت موفق به راضی کردن همسرش برای ادامه زندگی شد.

شکار پیکه حین تخلف رانندگی

جرارد پیکه و شکیرا بازیکن اسپانیایی هم در سال گذشته میلادی متهم به رانندگی بدون گواهینامه شد. اتفاقی که پلیس اسپانیا به راحتی از کنار نگذشت و حتی خبر رسید که  احتمال به زندان رفتن او نیز وجود دارد. مدافع بارسلونا اما چندماه پیش در دادگاه بارسلونا حاضر شد و حدود نیم ساعت از خودش دفاع کرد. نهایتا پیکه در مقابل قاضی به تخلفش اعتراف کرد و پرداخت جریمه  ۴۸هزار یورویی را پذیرفت. 

در اسپانیا به هر دارنده گواهینامه 12 امتیاز داده می شود و طبق اخبار جرارد پیکه تمام این امتیازات را از دست داده بود.

جاستین بیبر یکی از رکوردداران

یکی از چهره‌هایی که علیرغم داشتن سن و سال کم، بارها در معرض تخلفات رانندگی قرار گرفته است، جاستین بیبر ستاره کانادایی است. 

جاستین بیبر خواننده، ترانه‌سرا، آهنگساز، نوازنده، بازیگر و سرگرمیساز کانادایی است و یکی از سلبریتی‌های مورد علاقه نوجوانان در آمریکا و اروپاست. او چندبار تخلفات رانندگی مشهودی داشته  و در آخرین مورد، جاستین بیبر در ساحل میامی در ایالت فلوریدای آمریکا به دلیل رانندگی در حال مستی و همچنین استفاده از مواد مخدر بازداشت شد. پلیس میامی درباره باره گزارش کرد این ستاره پاپ در ابتدا حاضر به همکاری با ماموران پلیس نبوده و مقاومت کرده است. رئیس پلیس میامی درباره این حادثه گفته بود: «پس از آنکه پلیس به اتوموبیل او نزدیک شد و او پنجره را باز کرد، بشدت بوی الکل می داد. مامور پلیس از او خواست تا از اتومبیل خارج شود و او در مقابل مقاومت کرده و علت توقف را پرسیده است. در نهایت او از اتومبیل خارج می شود اما همچنان از اجرای دستورات پلیس سر باز می زند و سرانجام مامور پلیس آقای بیبر را بازداشت می کند.» بر اساس اعلام پلیس، جاستین بیبر در زمان دستگیری در یک مسابقه اتومبیلرانی غیرقانونی شرکت کرده بود و سرعتی تقریبا دو برابر حد مجاز داشت.


 

تخلف رانندگی «ملوی» عادل

اما تخلفات رانندگی از سوی سلبریتی‌های ایرانی هم مصادیق زیادی دارد. در واقع این یکی از چالش‌های سلبریتی‌هاست که زیر ذره‌بین افکار عمومی هستند و تخلفات کوچک آنها هم از چشم افکار عمومی، رسانه‌ها و حتی کاربران شبکه‌های اجتماعی هم پنهان نمی‌ماند. در فروردین سال ۹۶ تیم ملی ایران بازی مهمی با تیم چین در وزشگاه آزادی داشت. انتشار تصویر تخلف رانندگی عادل فردوسی‌پور که گزارشگر بازی بود برای او دردسرساز شد. او که می‌خواست برای گزارش بازی ایران و چین در تاریخ ۸ فروردین ۱۳۹۶ در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کند، با بسته بودن راه‌ها روبه‌رو می‌شود و به نقل قول خودش یک تخلف «مِلو» را انجام می‌دهد و مجبور می‌شود محتاطانه لاین مخالف ورزشگاه و اتوبان را به‌صورت ورودممنوع طی کند.

در آن مقطع عادل فردوسی پور گزارشگر ورزشی و مجری برنامه نود در خصوص تخلف رانندگی اش در روز بازی ایران و چین گفت: درباره عکسی از من منتشر شده باید بگویم ببخشید ولی واقعا دیر شده بود و همه راه ها هم بسته بود و من مجبور شدم یک تخلف مِلو انجام بدهم.

او گفت: مجبور شدم لاین مخالف ورزشگاه و دوربرگردان اتوبان را به صورت ورود ممنوع بیایم، البته خیلی هم با احتیاط آمدم اما امیدوارم دیگر مجبور نشوم چنین تخلفی انجام بدهم.فردوسی پور در خصوص عکس منتشر شده از وی در کنار ماموران پلیس نیز گفته بود: عکسی هم که از من منتشر شده، لحظه‌ای است که داشتم برای پلیس راهنمایی رانندگی توضیح می دهم که به چه دلیل این تخلف را انجام داده‌ام.

۴۲۴۲

کد خبر 1237105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • داور IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
  2 0
  در جريان بازي خطايي كه رونالدو و يا مسي انجام ميدهند با ديگران فرقي ندارد بايد جريمه و يا مجازات شوند
 • IR ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
  1 1
  قیاس مع الفارق توسط یک لنگی! مجیدی تستش رو داده و گفته بیاید ماشینم رو هم ببرید. میخواید اعدامش کنن!؟ چون امثال شما علاقه خاصی به این نوع مجازاتها دارن.
 • IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
  0 2
  الفرناز المجیدی را اذیتش نکنین تا باز با یه بشکن شیوخ عرب بره اونور پیش مرشداش
 • IR ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
  3 3
  چرا صورت مساله رو عوض میکنید ... اگه پرسنل ناجا با ادب و با تربیت و حرفه ای رفتار کنن فکر میکنید مساله ای پیش بیاد ... خیالت راحت اگر عقده ای بازی درنیارن هیچ کس هیچ مشکلی با قانون نداره
 • IR ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
  1 2
  دوست عزیز شما هم با این مطلب ثابت کردید چیزی از بعضی مسئولین و مقامات در مغلطه کردن کم ندارید. اومدید کسی رو که تو حالت مستی رانندگی میکرده رو با کسی که تست داده و منفی بوده مقایسه کردید. بله اونجا باید طرف رو بازداشت کنن، ولی مجازات سرعت بالا بر فرض درست بودن همین توقیف ماشینه که انجام شده.
 • US ۲۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
  0 0
  همین امروووز در خیابان مقدس اردبیلی یک ماشین جلو چشم این افسرا که سفید میپوشن و سرهنگ ... سروان هر کی بود دووور زد ووو آقایوون اصلا ککشون هم نگزدید ... حالا الکی هی خبر بتراش
 • IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
  1 1
  چرا اصرار دارید واقعیت رو تحریف کنید؟ چرا اینقدر بی وجدانی میکنید؟ همه حرف مجیدی، رفتار بی ادبانه مامور پلیسه نه اجرای قانون... هیچ کس، هیچ کس بخاطر جریمه شدن فیلم پخش نمیکنه که چرا پلیس من رو جریمه کرد و توقع داشته باشه مردم ازش حمایت کنند! اینقدر خودتون رو به ... نزنید! رفتار این مامور لنگی بسیار بی ادبانه و دور ازشان مردمه. خود شما تا حالا نشده مامور راهنمایی و رانندگی با بی ادبی شما رو اعمال قانون کرده باشه؟!
 • IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
  1 1
  چقدر زشته که کسایی که از محبوبیت فرهادخان ناراحت بودند.دارن عقده گشایی میکنن.اول خدا بعد فرهادخان