امسال ۲۱۵ تن گوشت در اردبیل توریع شده است

سرپرست صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: امسال ۲۱۵ تن گوشت گرم و ۵۸۵ تن گوشت منجمد برای تنظیم بازار گوشت و حمایت از مصرف کنندگان در استان توزیع شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، رامین صادقی بیان کرد: از ۱۵ اسفند ماه به منظور تنظیم قیمت‌ها و کاهش تب و تاب بازار نمایشگاه بهاره در نقاط مختلف این استان برپا خواهد شد.

وی افزود: نظارت و کنترل بر بازار عید در استان اردبیل از اول بهمن ماه شروع شده و در اوایل کار نظارت‌ها بیشتر حالت ارشادی داشت اما پس از ارائه تذکرات لازم در خصوص هر گونه نقض قوانین اقدام قانونی انجام خواهد شد.

سرپرست صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: برای عرضه کالاهای با تخفیف و کمتر از قیمت سطح بازار ۲۸ مکان در فروشگاه‌های تعاون روستایی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگ اردبیل تعیین شده تا با حضور نهادهای نظارتی اقلام مورد نیاز توزیع شود.

صادقی به دیگر اقدامات انجام پذیرفته در این بخش اشاره کرد و ادامه داد: با بهره‌گیری از ظرفیت اتاق اصناف، صدا و سیما و رسانه‌ها بر ضرورت نصب اجباری قیمت‌ها بر روی کالاها تاکید شده تا زمینه سوء‌استفاده در بازار فروش به حداقل برسد.

وی اعلام کرد:امسال ۲۱۵ تن گوشت گرم و ۵۸۵ تن گوشت منجمد برای تنظیم بازار گوشت و حمایت از مصرف کنندگان در استان توزیع شده است.

ارژنگ عزیزی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل هم در این جلسه گفت: کنترل بازار در دستور کار است و نهادهای متولی هم باید در این باره مشارکت داشته باشند.

وی افزود: علاوه بر کنترل بازار میوه و دیگر اقلام باید رستوران ها ، هتل ها و آب های درمانی هم تحت کنترل باشد تا مبادا قیمت ها افزایش داشته باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل ادامه داد : بازرسان تعزیرات حکومتی و صنعت ،معدن و تجارت هم باید تقویت شده و اکیپ های مشخصی در بازار حضور داشته باشند.

۴۶

کد خبر 1237721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =