ترامپ می‌گوید ژنرال‌هایش شعور اقتصادی ندارند

ایسنا نوشت: نیویورک تایمز گزارش داد، دونالد ترامپ نگران است که ژنرال‌ها و آژانس‌های اطلاعاتی کشورش در تجزیه و تحلیل اطلاعاتی خودشان مسائل تجاری و اقتصادی را در نظر نگیرند.

یک مقام سابق دولت آمریکا به نیویورک تایمز گفت: دونالد ترامپ گاها پس از جلسات امنیت ملی گلایه می‌کند و می‌گوید "ژنرال‌های من تجارت نمی‌فهمند."

براساس گزارش‌ها، ترامپ تاکید داشت مقام‌های امنیتی تجارت و اقتصاد را در کانون تمرکزشان قرار دهند و برخی از مقام‌ها را وادار می‌کند تا درباره جنبه‌های اقتصادی درگیری‌های بین‌المللی فکر کنند.

گرت مارکز، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا به تایمز می‌گوید: تمرکز اقتصادی رئیس‌جمهوری آمریکا واضح است؛ تاکید او افزایش مسوولیت‌پذیری متحدان ناتو و فشار بر متحدان و شرکا برای حمایت بیشتر از منافع مشترکمان را شامل می‌شود.

به گفته مقام‌های کاخ سفید، ترامپ همچنین در جلسات اطلاعاتی و نظامی درباره هزینه پایگاه‌های خارجی آمریکا و هزینه دفاعی برای متحدان آمریکا سوال کرده است.

گرچه کارشناسان از تمرکز اقتصادی رئیس‌جمهوری آمریکا انتقادی نکردند اما برخی از آنان در گفت‌وگو با تایمز ابراز نگرانی کردند که سایر مسائل مهم در حوزه امنیت بین‌المللی از بحث خارج شوند. داگلاس وایز، عضو سابق سیا و معاون ارشد سابق در آژانس اطلاعات دفاعی درباره این جلسات روزانه به تایمز گفت: اگر ترامپ براساس نیازهایش اقدام کند، خوب است و امتیاز اوست. اما اگر او اطلاعات را با این دخل و تصرف خودش پایمال کند، اصلا کمک‌کننده نیست. او دیگر تصمیمات آگاهانه اتخاذ نمی‌کند زیرا او تصمیماتش را براساس اطلاعاتی می‌گیرد که می‌توانست داشته باشد اما ندارد.   

ترامپ در گذشته به صورت علنی از مقام‌های اطلاعاتی ارشد انتقاد کرده و منجر شد تا آنگوس کینگ، از سناتور سرشناس آمریکا هشدار بدهد که چنین انتقادی از جانب رئیس‌جمهوری آمریکا می‌تواند تبعاتی برای جلسات اطلاعاتی داشته باشد. کینگ به نیویورک تایمز گفت: مشکل اینجاست که این پیام به آژانس‌های اطلاعاتی ارسال می‌شود؛ "اطلاعاتی که نمی‌خواهم بشنوم به من نگویید." 

52310

کد خبر 1237727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
    0 0
    اون کاری که تو می کنی اسمش تجارت نیست و چپاول است. ژنرال هم کارش چیز دیگری است. قرار نیست دنیا را به هم بریزند که چهارتا مفت خور مثل تو پولدارتر شوید