جلسه کارگروه مدیریت پسماند لرستان برگزار شد

جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان به ریاست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان و دبیری اداره کل محیط زیست لرستان تشکیل گردید.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، جلسه کارگروه  مدیریت پسماند استان لرستان به منظور رفع مشکلات پسماند استان و بررسی راهکارهای بهبود وضعیت موجود در  محل سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری لرستان برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور تمامی اعضاء کارگروه برگزار شد، مرادپور معاون امور عمرانی استانداری ضمن تاکید بر برگزاری منظم جلسات کارگروه پسماند، بر اجرای مصوبات این کارگروه تاکید نمودند.

مرادپور گفت: برای رفع مشکلات پسماند باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم و از تکنولوژی و فن آوریهای نوین در این زمینه استفاده نمائیم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان در این جلسه با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز بر جمع آوری زباله ها و نخاله در مبادی ورودی و خروجی شهرها تاکید نمودند.

طرح تفکیک زباله از مبدا در شهر دوره چگنی

فتحی بیرانوند با اشاره با انجام طرح تفکیک زباله از مبدا در شهر دوره چگنی گفت: شهرداری های استان با الگو برداری از نحوه اجرای این طرح، زمینه را برای اجرایی نمودن آن در سطح استان فراهم نمایند.

وی با عنوان این مطلب که  سلامتی مردم در اولویت برنامه های این کارگروه قرار دارد خواستار برخورد جدی و بدون اغماض با متخلفین در حوزه پسماند شد.  

در این جلسه و به منظور اجرای قانون مدیریت پسماند ، مقرر گردید: شهرداری های استان نسبت به تهیه طرح تفصیلی پسماندهای شهری اقدام نموده و اقدامات لازم را جهت اجرایی نمودن  طرح تفکیک زباله از مبدا انجام دهند.

اجرای دقیق آئین نامه خاک و نخاله، جمع آوری زباله ها در ایام تعطیلات نوروزی و تعیین تکلیف محل دفن زباله های شهرستانهای الشتر و نورآباد از دیگر مصوبات این کارگروه بود.

در ادامه جلسه دو مبتکر جوان که موفق به اختراع یک دستگاه جهت کاهش حجم زباله های تر و نیز تبدیل آنها به کود شده بودند؛ توضیحات لازم را در خصوص نحوه کارکرد دستگاه و راههای استفاده از آن در مدیریت پسماند شهری، به اعضای کارگروه ارائه نمودند.

46

کد خبر 1237786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =