اینجا یک سمساری نیست؛ محصولات را نمی‌توان از نزدیک دید اما هر لحظه می‌توان هر آنچه را که بخواهید، بخرید یا فروشید. از سایت دیوار صحبت می‌کنیم. وبگاهی که تحت پوشش شرکت آگه پردازان هوشمند است و دنیای خرید و فروش اجناس دست دوم و آکبند را دگرگون کرد.

جایی برای همه چیز

رسالت اولیه برند دیوار، معامله اجناس دست دوم بود؛ اصلا به همین علت هم بود که شرکت آگه پردازان هوشمند، این برند را به عنوان مرجع خرید و فروش دست دوم معرفی کرد. اما مگر می‌شود یک استارت‌آپ مانند دیوار با این همه خلاقیت ایستا بماند و در طول زمان تحولاتی پیدا نکند؟ سایت دیوار در تمام این سال‌ها تغییرات عجیبی کرد که در عین حال بسیار کارگشا و جالب بود؛ مثل اضافه کردن بخش‌های اجتماعی، خدمات و برای کسب کار. در این مطلب به معرفی این سه قسمت خواهیم پرداخت؛ می‌دانیم که خیلی‌ها روحشان از آگهی‌های این سه بخش خبر ندارد.

خدمات

این نام یکی از فیلدهای موجود در سایت دیوار است: خدمات؛ که در آن آگهی‌های زیادی هم به روز می‌شوند. احتمالا از وجود این بخش و کارایی آن باخبر نباشید، اما اگر بشناسیدش ممکن است امورتان خیلی ساده‌تر بگذرد. در بخش خدمات چند زیرمجموعه وجود دارد: موتور و ماشین، پذیرایی/مراسم، خدمات رایانه‌ای و موبایل، مالی/حسابداری/بیمه، حمل و نقل، پیشه و مهارت، آرایشگری و زیبایی، سرگرمی، نظافت و باغبانی و و درختکاری. برای مثال در فیلد موتور و ماشین آگهی اعزام کارشناس خودرو به کل استان تهران برای کارشناسی دیده می‌شود. این آگهی می‌تواند مکمل آگهی‌های خرید و فروش وسیله نقلیه باشد، به خصوص برای خریدارانی که به دنبال کارشناس فنی در هنگام بازدید ماشین هستند. در فیلد پیشه و مهارت دیوار هم از آگهی‌های لوله بازکنی تا تعویض کاشی و نقاشی ساختمان به چشم می‌خورد.

اجتماعی

شاید در نگاه اول بودن این قسمت در سایت دیوار کمی گنگ و مبهم باشد؛ فکر می‌کنید چه کالاهایی در این بخش به معرض دید گذاشته می‌شود؟ شرکت آگه پردازان هوشمند، با اضافه کردن فیلد اجتماعی به فیلدهای برند دیوار، با دو زیرمجموعه داوطلبانه و رویداد نشان داد واقعا هوشمند است. البته هر کدام از این‌ها، باز هم ریزتر می‌شوند. به عنوان مثال حراج، گردهمایی و همایش، موسیقی و تئاتر و ورزشی از جزئیات بخش رویداد محسوب می‌شود. انواع آگهی از فال‌گیری تا مشاوره رایگان، ماساژ بدن، حراج کلیه لوازم خانه، خیریه و کمک‌رسانی مانند موسسات خیریه و ... در بخش اجتماعی دیده می‌شود.

برای کسب و کار

در فیلد برای کسب و کار سایت دیوار دو زیرمجموعه تجهیزات و ماشین آلات و عمده فروشی به چشم می‌خورد. در این قسمت خیلی از مغازه‌داران می‌توانند آدرس و جزئیات فروشگاه خود را آگهی کنند، آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی، از خدمات خود توضیح دهند و حتی کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها خودشان را به مردم معرفی کنند. حتی در میان آگهی‌های کافی شاپ و رستوران، موارد فروش تابلو ال ای دی جگرکی، میز و تخت سفره خانه، یخچال فالوده، دستگاه ذرت، همبرگرزن دستی و ... به کرات به چشم می‌خورد.

این‌ها فقط چند مورد از آپشن‌های جدید سایت و اپلیکیشن دیوار است. شرکت آگه پردازان هوشمند به خوبی ثابت کرده است «جوینده در دیوار، یابنده است.» تنها کافی است به دقت همه چیز را بدانید و زیرکانه اقدام کنید.

2121

کد خبر 1237829